Priekuļu pagasta bērnudārza „Mežmaliņa” pedagogi parūpējušies par jaunu atpūtas un rotaļu vietu pagasta bērniem.
Blakus bērnudārza teritorijai priekuliešu sauktajā mežaparkā šonedēļ pabeigta „Mežmaliņas” draugu aktīvās atpūtas trasītes izveidošana – koka tiltiņi un taciņa, gaisa laipas, lai pārvietotos no koka uz koku. Trase ierīkota blakus koka nojumei ar soliņiem, sauktai par zaļo klasi. Darbdienās rotaļu
vietu mežmalā apmeklē bērnudārza bērni, lai skolotāju vadībā iepazītu un pētītu dabu dažādos gadalaikos. Vakaros un brīvdienās aktīvākie rotaļu vietas apmeklētāji ir apkārtējo māju pusaudži.
Zaļās klases izveidošanu pirms pāris gadiem finansiāli atbalstīja rajona padome. Mežmalas papildināšanai ar aktīvās atpūtas trasīti priekulieši saņēma finansējumu no valsts – Vides aizsardzības fonda projektu konkursā. Ar praktisku palīdzību trases uzstādīšanā pedagogiem talkā nāca pagasta padomes darbinieki.
„Interese par rotaļu un izziņas takas veidošanu dabā mums, Priekuļu bērnudārza pedagogiem, radās pirms pieciem gadiem,” pastāstīja aktīvās atpūtas trasītes projekta vadītāja, pirmsskolas skolotāja Inese Iesmiņa. Šajā laikā bērnudārza skolotājas Latvijā un Zviedrijā guvušas pieredzi nodarbību vadīšanai dabā, arī pašas izstrādājušas metodiku mācību pastaigām ikvienā gadalaikā.
Lai pagasta skolēnos radītu izpratni par saudzīgu attieksmi pret dabu, mežaparka izkopšanai vairākus gadus pēc kārtas rīkotas talkas, aicinot tajās piedalīties arī Priekuļu vidusskolas audzēkņus.
Ar trasītei domāto aktīvās atpūtas elementu piedāvājumu bērnudārza skolotājām talkā nācis sporta entuziasts Priekuļos, sacensību „Takeši” rīkotājs Jānis Mičulis. Tehnisko risinājumu veica Jānis Sedlenieks un Kaspars Vārna. Mežaparka teritorijā, kurai cauri ved arī labiekārtots celiņš, sakoptību pārrauga Margrieta Brempele. Viņa visbiežāk pārliecinās, ka pozitīva attieksme pret dabu un sakoptību daļai sabiedrības vēl jāmācās, bet trasītes ierīkotāji cer, ka viņu veikums kalpos daudziem un ilgi.
Komentāri