Šodien Cēsu domē tiekas 12 pašvaldību vadītāji, lai sāktu praktiski spriest par Cēsu novada administratīvo struktūru.
Gada beigās Vaives pagasta padomes septiņi deputāti vienbalsīgi nolēma, ka pagasts iekļausies Cēsu novadā. Līdz ar to pārējiem nākamā novada pagastiem, izņemot Mārsnēnus un Liepu, ir kopīga robeža ar Cēsīm.
“Ekonomiskās sviras ir Ministru kabineta rokās. Amatas novads grib būt patstāvīgs, mums nekas cits neatlika, kā pievienoties Cēsīm, vieni pastāvēt nevaram,” “Druvai” pastāstīja Vaives pagasta padomes priekšsēdētāja Valda Zaļaiskalna un piebilda: “Tā ir tikai reforma. Jo tagad lielāku novadu izveidosim, jo pēc laika būs vieglāka atpakaļiešana.”
Savukārt Amatas novada dome visos lēmumos uzsvērusi, ka novads paliks patstāvīgs esošajā vai lielākā teritorijā un ir pret iekļaušanos Cēsu novadā.
“Katra pašvaldība nākotni lemj tādu, kādu uzskata par pareizu. Jau aptauja Vaivē parādīja, ka tikai puse iedzīvotāju vēlas redzēt Amatu un Vaivi kopā. Vaivēnieši vēlas būt Cēsu novadā, tā viņu izvēle,” domās dalījās Amatas novada domes priekšsēdētāja Elita Eglīte.
Tikai gada nogalē lēmumu par iekļaušanos Cēsu novadā pieņēma Veselavas pagasta padome. “Lēmumu pieņēmām kārtējā sēdē, nesasteidzot,” atzina pašvaldības vadītājs Egils Gruzde.
Sarunas, kā dzīvot un saimniekot novadā, notiek arī Pārgaujā, kur regulāri tiekas Straupes, Stalbes un Raiskuma pašvaldību vadītāji, Līgatnes pilsētas un pagasta vadītāji ieskicē Līgatnes novada darbību, pagaidām līdz konkrētu jautājumu risināšanai nav nonākuši Jaunpiebalgas novada pagastu – Jaunpiebalgas un Zosēnu, Vecpiebalgas novada – Inešu un Vecpiebalgas, Raunas – Priekuļu novada veidojošo pašvaldību – Raunas un Priekuļu pašvaldību vadītāji.
Komentāri