Šodien Cēsīs, Pils ielā 12 no plkst.15 līdz 19 būs iespēja izzināt topošo simtgades ekspozīciju “Sirdsapziņas ugunskurs”, aģentūru LETA informēja ekspozīcijas kuratore Elīna Kalniņa. Godinot Latvijas valsts simtgadi, Cēsīs top pastāvīga vēstures ekspozīcija “Sirdsapziņas ugunskurs”, kas vēstīs par kādreizējā Cēsu apriņķa iedzīvotāju pretošanos okupāciju varām no 1940. līdz 1957.gadam. Šodien visi interesenti ir aicināti uz atvērto durvju pēcpusdienu ekspozīcijas mājvietā – kādreizējā čekas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.
Šodien pirmo reizi kopš valsts neatkarības atgūšanas durvis būs plaši atvērtas ēkai, kurā padomju okupācijas gados atradās čekas īslaicīgās aizturēšanas izolators. Latvijas Politiski represēto Cēsu biedrība te iecerējusi līdz 2018.gada 23.augustam izveidot Latvijas okupāciju vēsturi skaidrojošu ekspozīciju, kas vēstīs par notikumiem Centrālvidzemē (kādreizējā Cēsu apriņķa teritorijā) laika posmā no 1940. līdz 1957.gadam.
Ekspozīcija izgaismos okupāciju norises gaitu un vēstīs par kādreizējā Cēsu apriņķa iedzīvotāju uzdrīkstēšanos – daudzveidīgo pretošanos okupācijām (gan padomju, gan nacistiskajai), salīdzinās komunistiskā un nacistiskā režīma politiku pret Latvijas tautu, iepazīstinās ar atsevišķu indivīdu likteņiem un ļaus apjaust viņu motivāciju, pašaizliedzīgi iestājoties par Latvijas valstij un tautai svarīgām vērtībām šķietami bezcerīgos brīžos.
Atvērto durvju pēcpusdienā būs iespējams izstaigāt topošās ekspozīcijas telpas un aplūkot autentiskas padomju represīvā režīma ieslodzīto kameras, iepazīt topošās ekspozīcijas saturisko koncepciju un vienu no ekspozīcijas varoņiem – pretošanās kustības dalībnieku Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas un Liezēres draudžu mācītāju no 1944. līdz 1946.gadam Voldemāru Plāmsi.
Iesaistoties sarunā ar Latvijas okupācijas muzeja vēsturnieci un ekspozīcijas satura redaktori Inesi Dreimani, klātesošie varēs diskutēt par ekspozīcijas nozīmi okupāciju vēstures izpētes un izziņas kontekstā;, aplūkot topošās ekspozīcijas maketu un iepazīties ar tās vizuālo koncepciju.
Komentāri