Liepājas simfoniskais orķestris šogad valsts svētkos, 18. novembrī, muzicēja Cēsu kultūras centrā. Liepājnieki atskaņoja Imanta Kalniņa mūziku. Koncerts bija pilsētas domes dāvana cēsniekiem valsts svētkos, jo sevišķi tiem, kuru veikums 2007. gadā guvis domes ievērību. Izaugsme pilsētas būvniecībā bija novērtēta domes konkursā ”Lai top skaistāka mūsu pilsēta”. Domes Atzinības rakstus, balvas, tai skaitā pilsētas karogu saņēma individuālo, daudzdzīvokļu māju un sabiedrisko celtņu īpašnieki. Par veiksmīgu radošu darbu balvas saņēma Miervalda Birzes vārdā nosauktā literārā konkursa pasaku un domrakstu autori. Domes konkursā, kura rezultātā top kalendārs ”Bērni – Cēsīm”, bija aicināti piedalīties rajona skolu visu vecumu skolēni.
Valsts svētku svinībās Cēsu pilsētas domes pateicības saņēma pašvaldību iestāžu izvirzītie labākie darba darītāji.
Svētku uzrunā Cēsu domes priekšsēdētājs Gints Šķenders izteica pārdomas par to, kā esam pratuši vadīt valsti, lai tā kļūtu par labklājības zemi. Viņš uzsvēra, cik svarīgi ir uzturēt radošo garu un prasmīgi vadīt saimniecisko darbību, kā arī nosauca neveiksmju cēloņus valsts vadīšanā: ”Valsts politiku nedrīkst veidot partiju un individuālo grupu interesēs.” G. Šķenders pauda viedokli, ka pienācis laiks valsts politikā ienākt jauniem, gudriem politiķiem.
Svētku laikā Cēsīs viesojās sadraudzības pilsētas Ahimas (Vācija) delegācija. Ahimas birģermeistars Uve Kelners savā uzrunā atzīmēja, ka Cēsīs pēdējā gada laikā daudz padarīts izglītības iestāžu ēku atjaunošanā, mācību procesa modernizēšanā: ”Jūs Latvijas neatkarības gados esiet Cēsīs radījuši daudz vērtību. Novēlu prasmi tās saglabāt, jo Vācijā laika gaitā daudz ko esam pazaudējuši.”
Svinības kuplināja kori un solisti no 1. pamatskolas un ”Wenden”, kā arī jauniešu teātra studijas. Skanēja fragmenti no skolēnu esejām režisores Gunas Rukšānes salikumā.
Divas dienas Cēsu kultūras centrā rīkotās publiskās svētku norises bija labi apmeklētas – ne tikai simfoniskā orķestra koncerts, bet arī svētki vecākiem ar bērniem un jo īpaši balle šlāgermūzikas ritmos.
Komentāri