Finanses no trīs avotiem – skolas, pašvaldības un labdarības fonda – Cēsu internātpamatskolā –
rehabilitācijas centrā ļāva īstenot vēl vienu jaunumu skolas ikdienai.
Skolas pusaudži pedagogu jaunāko iniciatīvu uzņēmuši ar prieku, jo zināmu pārkārtojumu rezultātā viena no lielākajām skolas telpām tagad ir pārtapusi
par 5. – 9. klašu skolēnu atpūtas telpu. Tajā iecerēts radīt māju atmosfēru, kurā patīkami būt kopā ar vienaudžiem – spēlēt galda spēles, izstrādāt rokdarbus, dziedāt karaoki, cept un mieloties ar karstmaizītēm, sasēsties pulciņā, lai runātos un draudzētos.
Internātskolas direktors Zigmunds Ozols stāsta, ka mācību iestāde turpinājusi sadarboties ar Rietumu Bankas labdarības fondu. Pedagogiem bijušas trīs jaunas idejas, ko skolā, tās apkārtnē vajadzētu uzlabot. Viena no tām – spēļu istaba skolēniem – nu ir tapusi. Atklāšanā Rietumu Bankas labdarības fonda projektu vadītāja Laura Smilga varēja pārliecināties, kur un kā ieguldīti fonda piešķirtie divi tūkstoši eiro. Ar tiem gan būtu par maz, lai izremontētu un ar spēlēm, ekrāniem, galdiem un dīvāniem piepildītu katru no telpas atsevišķajām zonām.
Krista Apinīte, skolotāja, kura pēcpusdienās strādās atpūtas istabā, teic, ka pusaudžu interese par pārmaiņām bijusi liela. Tiklīdz radusies iespēja, pusaudži paši bijuši gatavi par spēļu istabu rūpēties, uzraudzīt kārtību, atrast sev nodarbes, radīt mājīgumu, darbinot maizīšu cepšanas krāsniņu un ieslēdzot tējkannu pirms kopīgām sarunām. Skolēnu personīgās krūzītes telpā jau kārtojas rindā. Pēc tām spriežot, pusaudži pēc mājas uzdevumu izpildīšanas un pulciņu apmeklēšanas rudens un ziemas vakaros vēlēsies satikties atpūtas istabā.
Tāds arī bijis pedagogu nolūks – radīt vietu un atmosfēru, kas neliktu pusaudžiem kārot pēc datorspēlēm. Tā vietā
var izvēlēties galda spēles – tenisu, futbolu, hokeju. Šī telpa būs vēl viena vieta, kur spēlēt skolā jau iecienīto novusu.
Laura Smilga apliecina, ka Rietumu Banka labi zina internātskolu un bērnu namu situāciju Latvijā. Lai gan iestādes ir valsts vai pašvaldības paspārnē, tās bieži vien ir nepietiekami finansētas. Ja banka redzot, ka kāda
pašvaldība ir apņēmības pilna piešķirt daļu finanšu, tā arī palīdzot un iesaistoties jaunu projektu finansēšanā. L.Smilga Cēsis nosauc par labu piemēru – ikviens no projektiem tiekot kārtīgi īstenots. Tāpēc banka arvien atgriežas, uzklausot, ko vajadzētu līdzfinansēt. Iepriekš tā
bijusi ārstnieciskās sāls istaba, rotaļu laukuma izbūve pirmsskolas vecuma grupai. Ar tādiem partneriem kā Cēsīs labdarības fonda pārstāvjiem esot prieks sadarboties.
Mairita Kaņepe
Komentāri