Baidoties no detalizētas izprašņāšanas, pašvaldību sociālo dienestu klienti nereti izvēlas pārtraukt sadarbību ar pašvaldību palīdzības sniegšanas jautājumos, šodien, tiekoties ar Valsts kontroli, uzsvēra pašvaldību sociālo dienestu pārstāvji.
Sociālie darbinieki nereti kļūstot par tādiem kā izmeklētājiem, lai detalizēti noskaidrotu palīdzības lūdzēja materiālo stāvokli. Savukārt tas bieži nobiedējot klientus, un viņi vairs nevēršoties dienestā pēc palīdzības.
Tāpat diskusijā izskanēja apgalvojums, ka ir ļoti grūti mainīt pašvaldību saistošos noteikumus sociālās palīdzības sniegšanas jomā, tāpēc katrs gadījums tiek izvērtēts individuāli. Sociālie darbinieki arī uzsvēra, ka darbu cenšas padarīt pēc iespējas labāk, tomēr ne visos gadījumos iespējams piemērot saistošos noteikumus.
Valsts kontroles pārstāvji gan uzsvēra, ka sociālo darbinieku pienākums ir nodrošināt, lai visi lēmumi par palīdzības sniegšanu būtu tiesiski.
Jau sarunas sākumā Valsts kontroles eksperti norādīja, ka pašvaldības pašas ir izdevušas tādus saistošos noteikumus, kurus tām ir ļoti grūti ievērot.
Uz tikšanos ar Valsts kontroli bija ieradušies aptuveni 50 pārstāvji no pašvaldībām, kas izmantoja iespēju uzdot dažādus jautājumus par normatīvo aktu piemērošanu, pabalstu piešķiršanas likumību. Tāpat pašvaldību darbinieki šo situāciju turpināja apspriest savā starpā.
Jau ziņots, ka pēc Valsts kontroles veiktajām revīzijām pašvaldībās par sociālās palīdzības sniegšanas tiesiskumu un efektivitāti vairākas pašvaldības kritizēja veikto revīziju metodiku un revīziju rezultātus, kuros atklājās, ka pašvaldības nereti ir pretlikumīgi piešķīrušas sociālo palīdzību iedzīvotājiem.
LETA
Komentāri