Cēsu, Smiltenes un Madonas pašvaldību vadības atzīst, ka vētra ir plosījusies arī tur, taču ar tās sekām tikšot galā pašas un nelūgs valsts palīdzību. Cēsu pilsētā vētra ir plosījusies, piegružojot ielas ar kokiem. Vietām tika atslēgts ielu apgaismojums, taču postījumi nav tik nopietni, lai būtu nepieciešams vērsties pie valsts pēc finansiālas palīdzības seku novēršanai, aģentūrai LETA pavēstīja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (V).
Tāpat palīdzību valstij nelūgs arī Smiltenes novads, teica Smiltenes novada pašvaldības vadītājs Gints Kukainis (VL-TB/LNNK).
Madonas novadā ir nogāzti vairāki koki, un kādai mājai Barkavas pagastā ticis norauts jumts, taču pašvaldības izpilddirektors Āris Vilšķērsts norādīja, ka arī šeit finansiāla palīdzība no valsts puses nebūs nepieciešama.
Jau ziņots, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) ar lūgumu pēc finansiāla atbalsta vētras seku novēršanā vērsusies Saulkrastu novada pašvaldība.
Šodien saņemtas ziņas, ka to iecerējusi darīt arī Gulbenes novada dome. Aģentūrai LETA Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andris Vējiņš (ZZS) pavēstīja, ka Gulbenes novada pašvaldība apkopos vētras nodarītos zaudējumus un vērsīsies VARAM ar lūgumu pēc palīdzības seku novēršanai.
Jaungulbenes pagastā cietušas vairākas ēkas un tām ir norauti jumti. Cietušo ēku vidū ir gan privātmājas, gan valstij piederoši īpašumi, tostarp bijusī Jaungulbenes arodvidusskola un tās būves. Tāpat ir nogāzti arī vairāki koki gan Pils parkā, gan Jaungulbenes parkā un vētrā cietušas arī saimniecības ēkas un automašīnas, postījumus raksturoja Vējiņš.
Kā ziņots, VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts komentēja, ka ministrija ir gatava kompensēt pašvaldībām radušos zaudējumus, ko tās nespētu novērst pašu spēkiem.
Jau ziņots, ka Saulkrastos visā pilsētā sestdien negaisa laikā sagāzts liels daudzums koku, bet cilvēki nav cietuši, aģentūrai LETA pastāstīja Saulkrastu pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Guntis Vinteris.
Komentāri