“Druva” saņēma vēstuli, kuru parakstījusi Līvija, Anita, Inese, Velta un Inta. Viņas raksta: “Slimnīcā parasti uzlabojam savu veselību. Aprūpe un ārstēšana ir pirmajā vietā, bet ēšana un barošana gan ir pēdējā vietā.
No rītiem tikai putras, putras, pusdienas un vakariņas vispār ir unikums, porcijas ir tik mazas un vēl bez sāls. Kā lai cilvēks paēd no tādas, ja pēc dažām stundām kuņģis jau prasa atkal ēst.
Bet cilvēki pēc izrakstīšanās no slimnīcas taču samaksā. Un par to naudu drīkst pabarot pacientus labāk. Kur vispār tā nauda paliek, jo ne mazā nauda apgrozās.”
Uz lasītāju vēstuli atbild Cēsu klīnikas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Valnere: “Ēdienkarti sastāda sertificēts uztura speciālists atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, ņemot vērā dažādu nepieciešamo uzturvielu daudzumu un porciju lielumu, lai pacienti saņemtu sabalansētu uzturu. Ir jāsaprot, ka pacienti slimnīcā nonāk ar dažādām veselības problēmām un ēdienkarte tiek veidota, pamatojoties uz pacienta saslimšanu. Piemēram, sirds asinsvadu un nieru slimību gadījumos sāls daudzums ir samazināts.
Ēdināšanas izdevumi tiek segti no kopējās, valstī aprēķinātās un noteiktās gultu dienas cenas. Tā ir solidāri sadalīta starp valsti un pacientu par ārstēšanu slimnīcā, tai skaitā medikamentiem, izmeklējumiem un citiem izdevumiem. Summa par ēdināšanu diennaktī no pacienta ir trīs eiro, turklāt Cēsu klīnika vēl 20% piemaksā no saviem ieņēmumiem (kopējā summa 3,60), lai varētu nodrošināt uzturvērtībām sabalansētāku, labāku ēdienkarti.”
Dace Valnere arī skaidro, ka regulāri tiek veiktas pacientu aptaujas: “Vērtējot to rezultātus, var redzēt, ka daļa pacientu ir ļoti apmierināti ar ēdienu, slavē to, savukārt citiem tas negaršo. Tas varētu būt saistīts arī individuālajiem uztura paradumiem.”
Komentāri