Ziņas

Sports

ZZK riteņbraucējs Pētersons sasniedz labāko rezultātu Pasaules kausā MTB krosā

Arnis Pētersons. Foto: publicitātes

Svētdien Čehijas pilsētā Nove Mesto Pasaules kausa pirmajā posmā kalnu riteņbraukšanā (MTB) Olimpiskā krosa (XCO) disciplīnā elites vīru grupā lieliski nostartējis Latvijas komandas “ZZK” pārstāvis cēsnieks Arnis Pētersons, kurš startēja ar tālo 139. starta numuru, bet finiša līniju šķērsoja augstajā 20. vietā, sasniedzot mūsu valsts sportistu augstāko vietu pasaules kausa posmos, informē ZZK pārstāvis Ivars Bācis.

Pēc viņa teiktā, pasaules kausa pirmais posms MTB XCO krosā noslēdzās ar vīru elites grupas startu. Starp 129 dalībniekiem bija arī “ZZK” komandu pārstāvošais Latvijas kalnu riteņbraucējs Arnis Pētersons, kuram šī bija debija elites konkurencē Pasaules kausa izcīņas posmos. Dalībnieki 4,2 kilometru garo apli veica sešas reizes, bet pirms tam sekoja arī ievadaplis.

Arnis jau no pirmā apļa uzsāka pakaļdzīšanos, ņemot vērā salīdzinoši zemo starta numuru. “ZZK” sportists ievadapli noslēdza 49. pozīcijā. Vēl augstāk liedza tikt priekšā esošais kritiens. Turpinājumā Arnis pakāpeniski turpināja apsteigt vienu konkurentu pēc otra. Pirmo pamatapli cēsnieks noslēdza 37. pozīcijā, 1 minūti un 35 sekundes aiz līdera un pasaules čempiona Nino Šurtera.

Otrā apļa laikā Pētersons pakāpās vēl par desmit vietām augstāk, esot 27. pozīcijā. Savu līdzjutēju atbalstīts, “ZZK” braucējs uzrādīja 15. un 17. labāko laiku starp visiem sportistiem nākamajos divos apļos. Ceturto no sešiem apļiem latvietis pabeidza augstajā 18. vietā. Īpaši jāizceļ piektais aplis. Tajā Pētersons uzrādīja desmito labāko laiku, Šurteram piekāpjoties tikai par 40 sekundēm. Arnis sacensībās pakāpās jau uz 17. vietu. Pēdējā aplī viņš zaudēja trīs pozīcijas, bet finišs tika sasniegts 20. vietā, kas ir Arņa un visas Latvijas lielākais sasniegums elites grupā. Pateicoties šim ļoti labajam rezultātam, nākamajā posmā Arnis Pētersons startēs daudz tuvāk līderiem nekā šoreiz, līdz ar to iegūstot labas iespējas pacīnīties par desmitnieku.

Par sacensību uzvarētāju kļuva pasaules čempions Nino Šurters. Leģendārais MTB braucējs veica izšķirošo izrāvienu ceturtajā aplī. Šveicietis finišēja pēc 1 stundas 27 minūtēm un 35 sekundēm. Arnis Pētersons uzvarētājam zaudēja 4 minūtes un 12 sekundes. Otro vietu Čehijas posmā ieguva spānis Davids Valero Serrano, kurš šveicietim zaudēja 26 sekundes. Pēdējā aplī trešo vietu izrāva vēl viena no MTB zvaigznēm – francūzis Žuljēns Absalons. Viņš savam senajam cīņu biedram Šurteram piekāpās par 1 minūti un 46 sekundēm.

I.Bācis arī informē, ka dienu iepriekš U23 vīru grupas sacensībās otrs “ZZK” komandas sportists Mārtiņš Blūms izcīnīja 2.vietu, pirmo reizi kādam no latviešiem tiekot pasaules kausa posmos trijniekā. Pērn šajā vecuma grupā cēsnieks Arnis Pētersons izcīnīja ceturto vietu vienā no Pasaules kausa posmiem, bet pasaules čempionātā viņš bija piektais.

Čehijā notikušajā posmā uzvaru izcīnīja norvēģis Peters Fāgerhaugs, kuram Blūms finišā zaudēja 35 sekundes. Blūms trasē pavadīja vienu stundu 17 minūtes un 14 sekundes, bet trešās vietas ieguvējs Sebastians Karstensens no Dānijas viņam zaudēja piecas sekundes.

Sacensībās piedalījās 152 riteņbraucēji.

Blūms pagājušajā sezonā Pasaules kausa pēdējā posmā U-23 grupā izcīnīja devīto vietu, savukārt planētas meistarsacīkstēs viņš ieguva 13. pozīciju.