Ziņas

Sports

“ZZK” riteņbraucējs izvirzās vadībā pasaules kausā MTB krosā U23 grupā

Svētdien, 2.jūlijā, Andoras pilsētā Vallnordā Pasaules kausa MTB XCO krosā trešajā posmā U23 grupā vīriešiem 96 sportistu konkurencē otro reizi karjerā un arī šajā sezonā trijniekā iekļuva un trešo vietu izcīnīja Latvijas komandas “ZZK” sportists cēsnieks Mārtiņš Blūms. Līdz ar to “ZZK” komandas braucējs kļuvis arī par jauno kopvērtējuma līderi, kas ir nebijis panākums Latvijas kalnu riteņbraukšanā. Tikmēr Elites vīru konkurencē cēsnieks Arnis Pētersons finišēja 57. vietā.

Pasaules kausa sezona kalnu riteņbraukšanā (MTB) Olimpiskā krosa (XCO) disciplīnā šīs nedēļas nogalē ar trešo posmu turpinājās Andorā esošajā augstkalnes pilsētā Vallonordā, kur startēja arī Latvijas komandas “ZZK”sportisti – Mārtiņš Blūms un Arnis Pētersons. Mūsu sportisti trenera Vilmāra Tomsona vadībā uz kalniem bagāto pundurvalstiņu devās divas nedēļas pirms posma, aizvadot treniņnometni un aprodot ar augstkalnes apstākļiem.

U23 vecuma grupas 96 sportisti no 25 valstīm 4 km garo apli veica sešas reizes. Mārtiņš Blūms, kā PK kopvērtējuma vicelīderis startējot no pirmās starta rindas, pirmajos apļos turējās vadībā kopā ar Dānijas sportistu Simonu Andreasenu. Tuvākais sekotājs Alans Haterlijs no Dienvidāfrikas latvietim un dānim pēc diviem apļiem zaudēja 15 sekundes. Ceturtā apļa beigās Haterlijam izdevās panākt līderu duetu, bet vēl vienu apli vēlāk līderu grupā jau atradās pieci sportisti. Blūma grupu panāca arī itālietis Nadirs Kolledani un rumāņu talants Vads Daskalu.

Cīņa par uzvaru izšķīrās pēdējā aplī, kad atrāvās Andreasens un Haterlijs, bet Mārtiņš Blūms bija sekotāju grupā ar jau pieminētajiem Itālijas un Rumānijas riteņbraucējiem. No līderiem sekotāju trio atpalika desmit sekundes. Pēdējos metros bija skaidrs, ka Blūms cīnīsies par trešo vietu, jo finiša spurtā par uzvaru dānis Andreasens par sekundi apsteidza dienvidāfrikāni Harteliju. Lieliski veicot pēdējo distances nogriezni, cēsnieks spēja pārspēt Daskalu un Kolledani. Otro reizi šajā sezonā Mārtiņš Blūms kāpa uz goda pjedestāla Pasaules kausa izcīņas posmos. Līdz ar to “ZZK” komandas braucējs ir nodrošinājis līderpozīcijas PK kopvērtējumā. Blūma kontā pēc pussezonas ir 170 punkti. Līdzšinējais līderis Peters Fagerhaugsno Norvēģijas Andoras posmā finišēja vien 54. vietā, paliekot bez kopvērtējuma punktiem. Otrajā vietā kopvērtējumā atrodas Nadirs Kolledani (143 punkti), bet trešajā vietā atrodas vācietis Georgs Eggers (124 punkti).

Elites vīri veica par vienu apli vairāk nekā U23 sportisti. Startēja 104 sportisti no 23 valstīm. Starp viņiem arī “ZZK” pārstāvis Arnis Pētersons, kuram tika piešķirts 61. starta numurs. Pirmo apli sev ne tik parocīgajos Augstkalnes apstākļos mūsu sportists noslēdza 59. vietā, nepilnas divas minūtes aiz līdera un kalnu riteņbraukšanas leģendas Nino Šurtera. Turpinājumā Arnis centās nostiprināties TOP 60 skaitā, kas pamazāk arī izdevās.

Ceturto apli cēsnieks noslēdza 58. vietā. Turpinājumā mūsu sportists uzlaboja savas pozīcijas par vienu vietu. Finišs smagajā trasē tika sasniegts 57. vietā. No uzvarētāja Nino Šurtera trenera Vilmāra Tomsona audzēknis atpalika par 7 minūtēm un 38 sekundēm. Ātrākais apļa laiks Pētersonam tika sasniegts trešajā aplī, kad sportists uzrādīja 39. rezultātu.

Šurters vadībā atradās no pirmā līdz pēdējam aplim, apliecinot savu dominanci. Cīņā par otro vietu ātrākais izrādījās Šurtera tautietis Matiass Fluikigers, kurš cieta neveiksmi Vācijas posmā. Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpās talantīgais francūzis Žordans Sarrou. Tikmēr ceturtais palika jaunzēlandietis Samuels Gazē. Kopvērtējumā pārliecinošs līderis ir Nino Šurters, kamēr Pētersons atkāpies uz 41. vietu (98 punkti).

Pasaules kausa sezona turpināsies jau nākamās nedēļas nogalē Šveicē, kur pērn abi ZZK MTB riteņbraucēji nostartēja lieliski un iekļuva desmitniekā U23 grupā, Arnim Pētersonam izcīnot ceturto vietu, bet Mārtiņam Blūmam devīto.