Ziņas

Sports

ZZK komandai triumfs Latvijas čempionātā MTB maratonā un “Vivus.lv” 3.posmā

Latvijas vadošās kalnu riteņbraukšanas komandas “ZZK” pārstāvji uzvarējuši gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē svētdien Pļaviņu novada Mežezera slēpošanas kompleksā notikušajā Latvijas čempionātā kalnu divriteņu jeb MTB maratonā, kas vienlaicīgi bija arī “Vivus.lv MTB maratona” trešais posms, par to portālu eDruva informē “ZZK” komandas pārstāvis Ivars Bācis. Pēc viņa teiktā, vīriešiem elites grupā par čempionu otro reizi karjerā kļuva šajā sezonā pasaules kausa posmā MTB XCO 2.vietas ieguvējs U23 grupā cēsnieks Mārtiņš Blūms, bet “ZZK” komandai dubultuzvaru nodrošināja tādu pašu laiku uzrādījušais pagājušā gada čempions cēsnieks Arnis Pētersons. Sieviešu konkurencē pagājušā gada panākumu atkārtoja Katrīna Jaunslaviete (ZZK), kurai negaidīti daudz zaudēja lieliski šo sezonu iesākusī Lelde Ardava (Rietumu banka- Rīga). Arī komandu ieskaitē pārliecinoša uzvara “ZZK” braucējiem. Tikmēr junioru grupā triumfēja “NN sporta kluba” pārstāvis rīdzinieks Artūrs Krasts.

Pagājušajā gadā Latvijas čempionāts MTB maratonā notika Talsos SEB MTB maratona ietvaros, bet šogad Latvijas Riteņbraukšanas federācija šo godu uzticēja “Vivus.lv MTB maratonam”, kas parasti dalībniekiem cenšas sarūpēt interesantas trases. Līdz ar to tas arī ir kļuvis par vienu no vērienīgākajiem un kvalitatīvākajiem kalnu riteņbraukšanas seriāliem ne tikai Latvijā, bet arī Baltijas valstīs. Labākos valsts čempionātā dažādās grupās noskaidroja skaistajā un reljefainajā Mežezera slēpošanas centrā Vivus.lv MTB maratona trešā posma ietvaros, kur dalībnieki maratona distancē veica 58km.

I.Bācis pastāsta, ka vīriešiem jau no paša sākuma savu favorīta statusu apliecināja panākumus pasaules kausa posmos guvušie “ZZK” komandas braucēji Mārtiņš Blūms un Arnis Pētersons, atraujoties no galvenās grupas pirmajos kilometros. Ap 3km vienatnē aizbrauca Pētersons, bet drīzumā viņam klāt piebrauca komandas biedrs Blūms. Turpinājumā Vilmāra Tomsona audzēkņi pārsvaru pakāpeniski palielināja, līdz tas finišā pār tuvākajiem konkurentiem sasniedza gandrīz 7 (!) minūtes. Uzrādot laiku 2 stundas 18 minūtes un 57 sekundes, finišā abi “ZZK” pārstāvji iebrauca kopā, Mārtiņam esot pāris metrus priekšā un līdz ar to arī izcīnot uzvaru. Abi “ZZK” līderi tādējādi šogad samainījās vietām, pagājušā gada uzvarētājam un šogad pasaules kausa posmā elitē 20.vietu ieguvušajam Pētersonam ieņemot otro vietu.

Protams, pēc PK posmos MTB XCO pieredzētā šeit MTB maratonā trase nav bijusi grūta, taču “ZZK” braucēji organizatoriem veltīja atzinīgus vārdus, jo trase esot bijusi laba – interesanta un pauguriem bagāta, kopējam kāpumam distancē pārsniedzot 1100 metrus.

Aktīvākais pakaļdzenošajā pāris braucēju grupiņā bija “Sportlife” pārstāvis Oskars Muižnieks (+6:51), kurš finiša līniju šķērsoja trešais, pamatoti tiekot pie bronzas medaļām. Vienpadsmit sekundes līdz trijniekam pietrūka Dmitrijam Sorokinam (Rietumu banka – Rīga), kura rezultāts LČ ieskaitē negāja. Finišējot piektais (+7:33), ļoti labu rezultātu uzrādīja Lauris Purniņš, kurš šoreiz bija labākais no MySport veikals komandas, otro numuru šoreiz atvēlot ierastajam līderim, PK posmos desmitniekā biatlonā tikušajam Raivim Zīmelim, kurš ieņēma 8.vietu. Aiz L.Purniņa pusotru minūti vēlāk sekoja Jānis Ozols, sarūpējot ZZK komandai trīs vietas sešiniekā. Tikmēr Latvijas čempionāta ieskaitē sestais finišēja Uldis Ālītis (Rietumu banka – Rīga).

I.Bācis norāda, ka sievietēm tika gaidīta interesanta cīņa starp Leldi Ardavu un Katrīnu Jaunslavieti. Taču no līdzvērtīgās cīņas šoreiz nekas nesanāca, jo, lai arī sezonas sākuma daļā virsroku bija ņēmusi “Rietumu banka – Rīga” pārstāve Ardava, tomēr čempiones titulu aizstāvēja kalnos treniņus aizvadījuši “ZZK” braucēja Jaunslaviete, kas savu sīvāko konkurenti apsteidza par 10 minūtēm. Lai arī pārsvars ir neierasti liels, tomēr kalnos treniņos aizvadītais laiks Katrīnai bija nācis par labu, kamēr Leldei pēdējās nedēļās pirms čempionāta uz riteņa sanāca būt maz. Trijnieku noslēdza Lāsma Ozola (Patria-Bottecchia), bet līdz medaļai trīs minūtes pietrūka pieredzējušajai Ingrīdai Šmitei (Sportlife).

Komandu ieskaitē, kā jau to varēja gaidīt, nepārspēti palika “ZZK”. Spēcīgajām “Rietumu banka – Rīga” un “Sportlife” nestartējot labākajā sastāvā, otro un trešo vietu ieguva “Hawaii Express filter” un “Subaru AD REM Auto MTB”.

Latvijas Valsts meži pusmaratona distancē, kur bija jāveic 29km, otro posmu pēc kārtas vairāk nekā 400 dalībnieku konkurencē nepārspēts palika Didzis Slaidiņš (Volkswagen-Veloprofs.lv), kurš trasi veica 1:14;31 un gandrīz par pusotru minūti apsteidza otrās vietas ieguvēju Ati Paksi (Filter Hawaii Express), bet divas minūtes no uzvarētāja atpalika trijnieku noslēdzošais Mārtiņš Daļeckis (Sportland Bottechia). Sievietēm stabili pirmā bija trasi 1:36;13 veikusī Rūta Brakovska (KS Sporta klubs), bet, piekāpjoties uzvarētājai vairāk nekā trīs minūtes, spraigajā cīņā par otro vietu starp kalnu slēpotāju Helēni Mūrnieci (KS Sporta klubs) un Aigu Paegli (Engures sportam) nedaudz ātrāka bija Helēna.