Ziņas

Sports

“ZZK” komandai divas uzvaras prestižajā Tartu MTB maratonā

Foto: publicitātes

Igaunijas lielākajās un tradīcijām bagātākajās kalnu divriteņu sacensībās “Tartu MTB maratons”, kurās piedalījās arī vairāki simti Latvijas riteņbraucēji, lieliski nostartējuši Latvijas vadošās MTB komandas “ZZK” riteņbraucēji, izcīnot divas uzvaras: 89 kilometru garajā distancē vīriešu konkurencē uzvaru izcīnīja šī gada Pasaules kausa ieguvējs MTB XCO krosā U23 grupā Mārtiņš Blūms, bet “ZZK” komandai otru uzvaru nopelnīja dāmu konkurencē 1.vietu ieguvusī Latvijas čempione Katrīna Kipure, tā informē “ZZK” komandas pārstāvis Ivars Bācis.

Portālam eDruva viņš norāda, ka septembra otrajā pusē tradicionāli tiek aizvadītas Baltijas valstu vērienīgākās kalnu riteņbraukšanas sacensības – Tartu MTB maratons, kur dalībnieki veic maršrutu no Otepes līdz Elvai. Šogad apaļajā jubilejas divdesmitajā Tartu MTB maratonā piedalījās vairāki simti Latvijas kalnu riteņbraucēju, no kuriem lielākā daļa startēja grūtākajā 89 km garajā distancē, kur pēc pirmajiem divdesmit kilometriem izveidojās līderu trijnieks – Blūms, Andžs Flaksis un igaunis Stens Ēriks Otenders, kuri kopā nobrauca aptuveni 5 km, kad latvieši izdomāja “tikt vaļā” no igauņa un pielietoja taktiku. Blūms brauca pa priekšu, bet Flaksis ar Otenderu pamazām atkrita. Pēc vairāk nekā trešdaļas distances Andžs tika galā ar Otenderu un sāka vienatnē ķert līderpozīcijās atrodošo Blūmu, ko panāca pēc nobrauktiem 60 km.  Līdz ar to divvaldībā atradās mūsējie, kas tad arī beigās cīnījās par uzvaru. Finišētāja dotības beigās parādīja “ZZK” sportists, kas pirms finiša taisnes “aizbrauca” no pagājušā gada uzvarētāja Flakša. Tādējādi pērn 3.vietu ieguvušais Blūms izcīnīja uzvaru, distanci veicot 2:34:59 un Flaksi apsteidzot par 2 sekundēm.

Pēc I.Bāča teiktā, pavisam tuvu bija iespēja, lai visu goda pjedestālu aizņemtu latvieši, taču otrs “ZZK” pārstāvis, pasaules čempionātā MTB krosā jeb XCO elitē 23.vietu ieguvušais Arnis Pētersons, kuram finiša spurtā kāju muskuļos sāka raut krampjus, par kādiem 20 cm piekāpās igaunim Kasparam Austam, kuru pērn cīņā par otro vietu abi “ZZK” riteņbraucēji bija atstājuši tūlīt aiz trijnieka.  Šī piecu riteņbraucēju grupa, kas cīnījās par otro vietu un kurā bija arī piekto vietu ieguvušais Dmitrijs Sorokins (Rietumu banka – Rīga), uzvarētājam zaudēja 3 minūtes un 40 sekundes.  Tikmēr vairāk nekā 2500 dalībnieku konkurencē, kur bez trijām Baltijas valstīm bija pārstāvēta arī Krievija un Baltkrievija, augstas vietas ieguva arī citi mūsējie: 12.vietā Kaspars Serģis (Alpha Baltic/ Maratoni.lv), 13.vietā Uldis Ālītis no “Rietumu banka – Rīga), 15. Jānis Priževoits no “Volkswagen – Veloprofs.lv” (visi +5:19). Labāko 30 skaitā iekļuva arī “Subaru AD REM Auto” pārstāvis un deviņas minūtes no Blūma atpalikušais Ģirts Cirvelis, kuram 22. vieta.

Dāmu konkurencē pārliecinošu uzvaru svinēja “ZZK” vienības sportiste Katrīna Kipure, kura jau distances laikā bija iekrājusi drošu pārvaru. Katrīna 89 kilometru garo trasi veica 2 stundās, 53 minūtēs un 5 sekundēs, tuvāko sekotāju Grētu Steinburgu no Igaunijas apsteidzot par vairāk nekā trim minūtēm – 3:17. Labāko desmitniekā iekļuva arī Beāte Kovgere, Kipurei piekāpjoties 26 ar pusi minūtes un ieņemot 9.vietu vairāk nekā 150 dalībnieču vidū. Tikmēr trīsdesmitnieka beigās ierindojās Anita Antone un Jana Jansone.