Ziņas

Sports

Zvirgzdiņš: Pasaules čempionāts ir mans mērķis

“Pasaules čempionāts ir mans mērķis, un tad var skatīties tālāk,” intervijā “Sporta Avīzei” saka Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš.

“Visas meitenes – gan līderes, gan otrais sešinieks vai piecnieks – pēc olimpiādes ir kļuvušas vēl pārliecinošākas. Pārliecība par saviem spēkiem parādījās jau iepriekšējā Eiropas čempionātā, tad bija pirmsolimpiskā “Dimanta bumba”, pati olimpiāde. Sezonas gaitā turpat vai visas izlases kandidātes spēlēja Eiropas kausos, un tā atkal bija jauna pieredze, kas tikai papildināja iepriekšējo. Būtībā kopš 2005. gada rudens spēlētājām visu laiku bijis nopietns spēļu režīms nopietnos turnīros. Spēles prasme ir gājusi uz augšu, un tas nozīmē, ka spēlētāju loks ir kļuvis daudz plašāks nekā līdz šim. Jau treniņos var just, ka daudzas meitenes pamatīgi sākušas mīt uz papēžiem potenciālajām līderēm,” par izlases spēlētāju gatavību un progresu saka Zvirgzdiņš.

Zirgzdiņš uzskata – viņam un ārzemēs spēlējošajām izlases basketbolistēm tas, ka čempionāts notiek mājās, ir pluss. “Man kā trenerim tas ir pluss, un tām meitenēm, kurām sezona bija ārzemēs, arī pluss. Raugoties no otras puses, neapšaubāmi, būs liels spiediens no skatītājiem, no sabiedrības. Ja mēs būsim psiholoģiski noturīgi – un esmu pārliecināts, ka tā tiešām būs, – tad neviens blakusapstāklis netraucēs sasniegt mērķus, pēc kuriem mēs tiecamies. Mums ir jāspēlē tā, it kā čempionāts notiktu kaut kur ārzemēs, nevis Latvijā. Personīgi man šķiet, ka skatītāju atbalsts, kas noteikti būs milzīgs, meitenēm dos papildu spēkus. Ja kādā brīdī kaut kas misēsies, skatītāji varētu būt dzinulis, kas piecels mūs kājās!” “Treneriem nav jāsūdzas nedz par motivāciju, nedz par gribasspēku. Jācenšas sabalansēt ar sportisko formu, un tad jau rezultāts nekur nepazudīs. Turnīrs ir divu nedēļu garumā, un jau pirmās trīs spēles būs ļoti svarīgas. Pēc tam jātrāpa desmitniekā ar formu,” saka treneris. Runājot par izlases gatavošanos, sakarā ar krīzi Zvirgzdiņš atzinīgus vārdus velta Latvijas Basketbola savienībai. “Te būs īstā reize pateikt paldies savienībai, kas mums ir nodrošinājusi visus gatavošanās apstākļus. Visu, ko bijām ieplānojuši, to esam dabūjuši. Protams, gatavojoties olimpiādei, mums bija daudzas papildu ekstra lietas, kuru šodien nav, taču bez tām var iztikt. Esam saņēmuši tik daudz, lai labi strādātu. Nevienu brīdi nebijām domājuši izbraukt ārpus Latvijas, jo nojautām, ka pieprasījums pēc pārbaudes spēlēm ar mums varētu būt pietiekami liels, lai varētu izvēlēties sev piemērotākās pretinieces. Zinot, ka izlases līderes spēlē ārzemēs, negribējām nekur braukt prom no Latvijas, jo viņas tāpat jau būs sagurušas no prombūtnes.” “Pasaules čempionāts ir mans mērķis, un tad var skatīties tālāk. Vispirms jāsāk ar izkļūšanu no apakšgrupas, uz priekšu iet soli pa solim. Pasaules čempionāts ir palicis vienīgais turnīrs, kurā izlase nav spēlējusi, un, ja tiksim vēl augstāk, tikai priecāsimies. Kāpēc no savienības nav konkrēta uzdevuma? Tas bija mans lūgums, jo nevēlos, lai uz spēlētājām ir papildu spiediens. Ja oficiāli tiek paziņots, ka jāieņem tāda vai tāda vieta, rodas papildu stresiņš. Mēs paši apzināmies, ka jārāda labāka spēle, ka spēlējam savās mājās, bet, ja ir papildu prasība – jābūt medaļai vai piektajai vietai, tas uzliek zināmu slogu. Esam vienojušies, ka skaļi par uzdevumiem nerunājam, bet katrs iekšēji izvirza savus mērķus. Meitenes taču ļoti labi apzinās, ka, augstā līmenī nospēlējot čempionātā, nākamajai sezonai piedāvājumu netrūks. Latvija nav tāda basketbola lielvalsts kā Krievija, kur var mierīgi pateikt – jābūt zeltam!” intervijas nobeigumā atklāj Zvirgzdiņš.

2009. gada Eiropas čempionāts basketbolā sievietēm notiks no 7. līdz 20. jūnijam, un tā spēles klātienē varēs skatīties Valmierā, Liepājā un Rīgā. Kopumā čempionātā piedalīsies 16 Eiropas nacionālo izlašu komandas. Tādējādi Latvijas iedzīvotājiem būs unikāla iespēja vērot 54 augstākā līmeņa sieviešu basketbola spēles, kā arī atbalstīt un uzmundrināt Latvijas izlasi.

Latvijas valstsvienība spēlēs vienā apakšgrupā ar Grieķiju, Poliju un Ungārijas izlasi.

www.tvnet.lv