Ziņas

Sabiedrība

Zupas virtuve izsniedz ēdienu uz mājām

Zupas virtuve Cēsīs arī ārkārtējās situācijas laikā trīs reizes nedēļā nodrošina iespēju saņemt siltu maltīti, tikai šobrīd ēdināšana nenotiek uz vietas, bet cilvēkiem zupas porciju ir iespējams paņemt uz mājām.

Biedrības valdes priekšsēdētāja Svetlana Gurska skaidro, ka cilvēku skaits, kuri vēlas saņemt siltu ēdienu, nav palielinājies: “Uz zupas virtuvi nāk tie paši apmeklētāji, kas vienmēr, bet nedaudz mazākā skaitā. Mēs arī iesakām nākt vienam un paņemt porcijas vairākiem cilvēkiem, lai visiem nav jāapmeklē zupas virtuve klātienē. Pēc zupas porcijas var ienākt arī aprūpētājs.”

Cilvēkiem, kuriem nav iespējams tikt līdz zupas virtuvei, ir iespēja sazināties ar Cēsu novada Sociālo dienestu, kurš organizēs ēdiena nogādāšanu mājās. Līdz šim šādu iespēju izmanto cilvēki ar īpašām vajadzībām un arī tie, kas citu iemeslu dēļ nevar iziet no mājas. Tāpat Svetlana Gurska teic lielu paldies cilvēkiem, kuri atbalsta zupas virtuvi, ziedojot maizi, olas, dārzeņus un citus produktus: “Šis atbalsts ir ļoti nozīmīgs un palīdz pagatavot daudzveidīgākas maltītes.”

Biedrība “Ģimenes centrs Mūsu nākotne” uz līguma pamata ar Cēsu novada pašvaldības aģentūru “Sociālais dienests” Cēsīs nodrošina zupas virtuves pakalpojumu. Zupas virtuve strādā trīs reizes nedēļā, izņemot valsts svētku dienas. Bez maksas silto ēdienu var saņemt krīzes situācijā nonākušie Cēsu novada iedzīvotāji, naktspatversmes klienti un iedzīvotāji no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, kuri Sociālajā dienestā saņēmuši nosūtījumu. Arī tad, ja cilvēkam nav nosūtījuma, tikt pie silta ēdiena ir iespējams par nelielu ziedojumu.