Ziņas

Sabiedrība

Zosēnos uzsniguši astoņi centimetri sniega

ilustratīvs attēlsFoto: LETA

Šorīt Latvijas centrālajā un austrumu daļā zemi caurmērā sedz no viena līdz sešiem centimetriem bieza sniega sega, bet Zosēnu novērojumu stacijā, Jaunpiebalgas novadā, uzsniguši astoņi centimetri sniega, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mērījumi.

Rīgas centrā ir aptuveni centimetru plāna sniega kārtiņa. Kurzemes lielākajā daļā nav sniega segas, arī Daugavpilī nav izveidojusies sniega kārta.

Iepriekšējās dienās teju visā valstī sniegs bija nokusis, neliela sniega sega saglabājās galvenokārt tikai vietām Latvijas ziemeļaustrumu novados. Alūksnē sniega segas biezums aizvadītajā naktī pieaudzis no trim līdz sešiem centimetriem.

Šorīt daudzviet Latvijā turpina snigt, vietām arī līst. Sniegotākais laiks valda Vidzemē, kur dažviet snieg stipri, liecina dati no uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra. Arī autoceļi daudzviet – it īpaši Vidzemē un Zemgalē – ir sniegoti un apledojuši.

Savukārt gaidāmajā naktī un rīt no rīta Latgalē, kā arī vietām Sēlijā un Vidzemes austrumos uzsnigs 1-6 centimetri sniega, prognozē sinoptiķi.

Saskaņā ar “Global Forecast System” prognozi valsts austrumos sniegs saglabāsies līdz gada beigām, bet citas prognozes pieļauj iespēju, ka 20.-21.decembrī sniegs nokusīs visā Latvijā, bet vēlāk veidosies jauna sniega sega.

Brīvdienās darbosies slēpošanas trases Lielais Golgāts un Mazais Golgāts atpūtas kompleksā “Gaiziņš”, liecina informācija tā mājaslapā. Sniega segas biezums Gaiziņkalnā pārsniedz desmit centimetru.