Ziņas

Sabiedrība

Zoom koncerts pansionātiem

Var arī tā. Cēsu Pils kora dalībnieki tiešsaistē kopā noskatījās sava video priekšnesuma pirmizrādi un pēc tās pavadīja laiku sarunās. Izrādās, arī tiekoties attālināti, ir daudz patīkama, ko pārrunāt. Foto: Ekrānuzņēmums

Ar asprātīgu un aizkustinošu risinājumu šajā radošo jomu pārstāvjiem tik neparastajā laikā klajā nākuši Cēsu Pils kora dziedoņi. Solīto Ziemassvētku koncertu Cēsu pilsētas pansionāta “Cīrulīši” iemītniekiem koristi sagatavojuši “Zoom” vidē.

Tartu dzīvojošā Pils kora dziedātāja Rasma Rozenberga stāsta, ka tā jau regulāri notikuši mēģinājumi, jo “Covid-19” taču pilnībā izslēdzis iespēju tikties klātienē. Tātad arī koncerts nav iespējams. Reiz tiešsaistes mēģinājumā radies jautājums – kādēļ gan nesagatavot priekšnesumu senioriem tepat ekrānā? Kora pārstāve Kristīne Sprūdža “Druvai” atklāja, ka ieceri par video koncertu ar dažāda žanra priekšnesumiem nosapņojusi kora diriģente Marika Austruma. Tālākais jau, šķiet, darba un drosmes jautājums – katrs kora dalībnieks varējis pēc saviem ieskatiem izvēlēties vēstījuma formātu un to ierakstīt. Tehniskos jautājumus labāk pieprotošie dziesmu draugi savirknējuši dziedājumus, lasījumus, instrumentspēli, vēlējumus, kā arī vairākus kora iepriekšējo gadu koncertierakstus vienā virtuālā Ziemassvētku virtenē. K.Sprū­dža stāsta, ka ieraksts sanācis nedaudz vairāk kā stundu garš un tas kā saite uz tīmeklī publicēto videomateriālu pirmdien nosūtīts ne tikai “Cīrulīšiem”, bet arī visiem pārējiem Latvijas pansionātiem. “Tikai šajā brīdī uzzināju, ka pansionātu Latvijā ir vairāk nekā novadu,” izbrīnīta atzīst koriste.

Jau nākamajā dienā koris “nopludināts” ar pateicības vārdiem. Kā izrādās, ļoti maz kolektīvu, kuri tradicionāli Zie­mas­svētku laikā uzstājušies pansionātos, spējuši atrast kādu ceļu pie šiem ļaudīm arī pandēmijas laikā. “Līdz ar to viņi patlaban ir gandrīz tādā kā kultūras vaku­umā,” pārdomās dalās Cēsu Pils kora vēstnese K.Sprūdža.

Ar šo ierakstu Cēsu Pils koris ceturtās Adventes svētdienas vakarā dalījies arī Facebook kontā. Tas arī pašiem izvērties par brīnišķīgu virtuālu sarīkojumu. R.Rozenberga atzīst, ka līdz šim skeptiski raudzījusies uz iespēju vairot emocionālo saikni virtu­ālajā vidē, taču šī reize lauzusi aizspriedumus: “Tas bija neparastākais veids, kā sajust citam citu un Ziemassvētkus, padaloties neviltotās emocijās arī ar “Cīru­līšiem”!”