Ziņas

Kriminālziņas

Zog mūzikas centru, metāllūžņus un legingus

Aizvadītā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 71 gadījumu, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 17 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par trīs zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti četri mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 15 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 10 noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Notikuši seši ceļu satiksmes negadījumi, divos negadījumos cietuši divi cilvēki. Nav reģistrēti gadījumi, kad autovadītāji pie stūres sēdušies reibumā. Par ātruma pārsniegšanu administratīvo sodu saņēmuši 29 vadītāji. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 85 protokoli.

14.aprīlī saņemta informācija, ka nakts laikā Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā no kādas neaizslēgtas pirts nozagts mūzikas centrs. Par zādzības faktu policijā sākts kriminālprocess.

14.aprīlī saņemta informācija par dažādu metāla izstrādājumu zādzības faktu no kādas fermas teritorijas Limbažu novada Vidrižu pagastā. Līdzīga informācija saņemta arī no kāda 1936.gadā dzimuša kunga, kurš informēja policiju, ka laikā no 12. līdz 14.aprīlim Limbažu novada Umurgas pagastā, Dārzciemā, salaužot dārza vārtus, no teritorijas nozagtas divas čuguna vannas. Policijā abos gadījumos sākti kriminālprocesi.

15.aprīlī, pēc pusnakts, saņemta informācija no kāda 1972.gadā dzimuša vīrieša, ka no neaizslēgtas kūts Valkas novadā, Valkas pagastā nozagts teļš. Policija noskaidro notikušās zādzības apstākļus.

14.aprīlī policijā saņemta informācija par iespējamu cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku. Jaupiebalgas novada Jaunpiebalgas pagastā, mežā pie meža dzīvnieku barotavas, atrasts piesiets kucēns. Suņuks nodots gādīgās rokās, taču policija noskaidro visus apstākļus un personu, kas, iespējams, šādā veidā mēģināja atbrīvoties no četrkājainā drauga.

14.aprīlī Cēsu policijā saņemta informācija par zādzības faktu Cēsīs, Raiņa ielā, tirdzniecības centrā “Globuss”. Tur kādā veikalā 2000.gadā dzimusi pusaudze pieķerta divu legingu pāru zādzībā. Policija noskaidro zādzības apstākļus.

14.aprīlī Valkā, Raiņa ielā, aizdomās par alkohola pudeles zādzību no veikala “Maxima” aizturēts kāds 1970.gadā dzimis vīrietis. Policijā sākts kriminālprocess.

14.aprīlī Gulbenē, Rīgas ielā, veikalā “top!”1956.gadā dzimusi sieviete mēģināja nozagt kafiju. Zādzība laikus pamanīta, un prece nebojāta atdota veikala. Policija noskaidro visus zādzības apstākļus.

14.aprīlī Gulbenē saņemta informācija par kādu stipri iereibušu vīrieti Ozolu ielā, kurš vairs nav pats spējīgs pārvietoties. Lai 1977.gadā dzimušais vīrietis nenodarītu kaitējumu sev un cietiem, viņš nogādāts dzīvesvietā.

14.aprīlī Cēsīs divos negadījumos cietuši divi cilvēki. Ap pulksten 10 Cēsīs, Noliktavas ielā, ceļu satiksmes negadījumā iekļuva 1997.gadā dzimis jaunietis. Kā liecina sākotnējā informācija, 1954.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “Jeep Grans Cherokee”, uzbrauca 1997.gadā dzimušajam gājējam, kurš ielu šķērsoja pa gājēju pāreju. Cietušais nogādāts slimnīcā. Savukārt pulksten 21.40 Cēsīs, Palasta ielas un Bērzaines ielas krustojumā, notika sadursme starp 1963.gadā dzimušas sievietes vadīto automašīnu “Hyndai” un 1969.gadā dzimuša vīrieša vadīto automašīnu “Dodge”. Negadījumā cieta “Hyndai” vadītāja, kurai sniegta medicīniskā palīdzība. Policija noskaidro abu negadījumu apstākļus.

14.aprīlī ap pulksten 7 Amatas novada Drabešu pagastā, autoceļa Rīga – Sigulda – Veclaicene 73.kilometrā, no ceļa braucamās daļas nobrauca 1969.gadā dzimušas sievietes vadītā automašīna “Toyota Corolla”. Sākotnējā informācija liecina, ka vadītāja, iespējams, nav izvēlējusies drošu braukšanas ātrumu. Negadījumā bojāta automašīna, cietušo nav.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža