Ziņas

Kriminālziņas

Zog kapu apmales

Gulbenes. Rajona laikraksts „Dzirkstele” ziņo, ka Gulbenes vecajos kapos pirmo reizi nozagtas divas kapu apmales, kas gatavotas no melna granīta. Policijas darbinieki iesaka ziņot par visām zādzībām kapsētā.

Apmales kapu vietām tuvinieki uzlikuši pirms deviņiem mēnešiem, par tām samaksājot 150 latus. “Tās ir glīti noņemtas. Apmalēm jau nekādu īpašu zīmju nav, tāpēc turpmāk būsim gudrāki. Ja pasūtīsim jaunas, tad liksim kaut kādas zīmes, lai tās varētu atpazīt,” saka ģimenes kapu kopēja G.Kampāne. Gulbenes kapu apsaimniekošanas speciāliste V.Kupce pauž cerību, ka granīta kapu apmaļu zādzība nekļūs par jaunu biznesa veidu, jo pagaidām šī ir vienīgā šāda zādzība.

Melnā granīta kapu apmales ir standarta produkcija, tāpēc ir grūti pateikt, vai tās pa tiešo nākušas no akmeņkaļu darbnīcas vai noņemtas no citam piederošām kapu kopiņām.

Gulbenes Policijas pārvaldes priekšnieks P.Bašķers uzskata, ka kapu apmaļu zādzība ir ārkārtējs gadījums. “Par visiem šādiem gadījumiem jāziņo policijai, katru ziņojumu mēs izvērtējam. Katrs ziņojums kaut ko dod, kaut arī tas ir neliels solis uz priekšu. Protams, kapu apmales var iezīmēt, jo tas palīdzētu tās atpazīt, bet man nav saprotami, kur mēs esam aizgājuši, ka ķeramies pie kapu apzagšanas! Es domāju, ka cilvēkiem, kuri tā ir rīkojušies, īsti kaut kas nav kārtībā ar veselības stāvokli,” saka P.Bašķers. Sagatavojusi Arita Lejiņa