Ziņas

Kriminālziņas

Zog bites un apskādē apstādījumus

Aizvadītā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 79 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 20 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (nav reģistrēta informācija par zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti seši mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 21 nodarījumu pret sabiedrisko kārtību un 13 noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Notikuši 11 ceļu satiksmes negadījumi, divos negadījumos cietuši divi cilvēki.

Nav reģistrēti gadījumi, kad autovadītāji pie stūres sēdušies alkohola reibumā. Par ātruma pārsniegšanu administratīvo sodu saņēmuši 26 vadītāji. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 74 protokoli.

Vakar, 25.maijā, Madonas policija aizdomās par divu mobilo telefonu zādzību Madonā, Saules ielā, aizturēja kādu 1968.gadā dzimušu vīrieti. Noskaidrots, ka dienu iepriekš, aizturētais līdzīgu noziedzīgu nodarījumu pastrādājis arī Raunas novada Drustu pagastā, kad, izsitot mājai loga stiklu, iekļuvis telpās. Tajā brīdī viņu pārsteidza mājas saimnieks, kuram aizturētais iesitis un atņēmis mobilo tālruni. Policijā sākts kriminālprocess, notiek visu apstākļu pārbaude, kā arī tiek skaidrota aizturēta saistība ar citiem līdzīgiem noziedzīgiem nodarījumiem.

25.maijā saņemta informācija, ka Smiltenes novada Smiltenes pagastā, Brutuļos, laika posmā no 23. līdz 25.maijam no trīs kravas automašīnām, atlaužot degvielas bāku vākus, nozagta dīzeļdegviela. Policija noskaidro notikušās zādzības apstākļus, kā arī nozagtās degvielas daudzumu.

25.maijā saņemta informācija par nozagtām bišu saimēm Jaunpiebalgas novada Zosēnu pagastā un Amatas novada Nītaures pagastā. Zosēnu pagastā pēc bišu saimju apsekošanas konstatēts, ka no četriem bišu stropiem nozagti vairāk nekā 30 medus rāmīši un četras bišu saimes, savukārt Nītaures pagastā nozagtas trīs bišu saimes. Policija noskaidro zādzību apstākļus.

25.maijā saņemta informācija, ka Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā, Kolberģī, no kāda dārza nozagti vairāk nekā 20 zemeņu stādi, savukārt Apē no kādas siltumnīcas nozagti gurķu stādi. Policija noskaidro apstākļus.

25.maijā Valkas novada Valkas pagastā konstatēts, ka no kāda īpašuma nozagts motorzāģis “Husqvarna” un automašīnas akumulators. Policija noskaidro zādzības apstākļus.

25.maijā policijā saņemts iesniegums par 21.maijā, vairākās vietās Limbažu pilsētā konstatētajiem faktiem, kad izgāztas ceļa zīmes, apgāztas atkritumu urnas, salauzts metāla žogs, kā arī sabojātas puķu dobes. Nodarītie materiālie zaudējumi tiek precizēti, un policija noskaidro notikušā apstākļus un iesaistītās personas.

25.maijā pulksten 20 Smiltenē, Gaujas ielas un Valņu ielas krustojumā, divu automašīnu sadursmē cieta 1986.gadā dzimis vīrietis. Policija noskaidro negadījuma apstākļus.

25.maijā pēc pulksten 16 Smiltenē, Blaumaņa ielas un Galdnieku ielas krustojumā, notika automašīnas “Audi A4”, kuru vadīja 1991.gadā dzimis vīrietis, un velosipēda, kuru vadīja 2005.gadā dzimusi meitene, sadursme. Negadījumā traumas guva velosipēda vadītāja, kura nogādāta slimnīcā. Policija noskaidro visus negadījuma apstākļus.

25.maijā ap pulksten 22 Smiltenes novadā, Variņu pagastā 1967.gadā dzimušu sievieti sakodis suns. Cietusī nogādāta slimnīcā, policija noskaidro notikušā apstākļus.

25.maijā pēc pulksten 18 tika saņemta informācija par dekorāciju un ziedu kompozīciju bojāšanu Valmierā, Rīgas ielā, pie tirdzniecības centra “Valleta”. Uz notikumu izbrauca Valmieras pašvaldības policija un notikuma vietā aizturēja kādu 1983.gadā dzimušu vīrieti, kuru nogādāja Valmieras iecirknī. Policija lemj jautājumu par soda mēra piemērošanu. Līdz ar siltā laika iestāšanos, kad pilsētu arvien vairāk sāk rotāt dažādas ziedu kompozīcijas, policijā jau vairākkārt saņemta informācija gan par šo kompozīciju bojāšanu, gan arī dažādu stādu zādzības faktiem. Policija aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un, redzot faktu, kad tiek bojāti apstādījumi vai no tiem tiek izrakti stādi, informēt policiju pa tālruni 110.

25.maijā īsi pirms pulksten 23 Valmierā, Nākotnes ielas un Stacijas ielas krustojumā, 1986.gadā dzimis vīrietis netika galā ar automašīnas “Ford Mondeo” vadību, nobrauca no ceļa un uzbrauca ceļa zīmei, to bojājot. Negadījumā nav cietušo.

Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore

Sagatavojusi Anda Dzenža