Ziņas

Kriminālziņas

Zinību diena Vidzemē aizvadīta mierīgi; Pieķerti divi nepilngadīgie alkohola reibumā

Katru gadu izglītības iestādēs pulcējas simtiem skolēnu un studentu, lai svinīgā gaisotnē atzīmētu jaunā mācību gada sākumu. Šajā datumā pastiprinātā režīmā strādāja arī Valsts policija. Lai arī 1.septembris kopumā Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā aizritējis mierīgi, tomēr divi nepilngadīgie skolēni pieķerti alkohola reibumā.

Vakar, 1.septembrī, tika saņemta informācija par to, ka kādā tirdzniecības vietā pieķerti divi nepilngadīgi zēni zogam dažādas pārtikas preces, proti, sieru, picu un krabju nūjinas, kā arī alkoholiskos dzērienus par kopējo summu 66 eiro. Ierodoties policijas norīkojumam notikuma vietā, konstatēts, ka nepilngadīgās personas sabiedriskā vietā atrodas alkoholisko dzērienu ietekmē. Zēnu izelpā konstatēja 0.88 un 1,42 promiles. Policijā sākts administratīvais process.

Jaunā mācību gada pirmā diena aizvadīta bez būtiskiem sabiedriskās kārtības normu pārkāpumiem. Sakarā ar mācību gada sākumu, lai veicinātu bērnu drošību, policija Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā turpinās veikt pastiprinātu sabiedriskās kārtības un ceļu satiksmes drošības uzraudzību. Turpināsim pievērst uzmanību nepilngadīgo pulcēšanās vietām ar mērķi novērst alkoholisko dzērienu un citu apreibinošo vielu lietošanu, kā arī smēķēšanu. Iespēju robežās nodrošināsim satiksmes uzraudzību pie izglītības iestādēm un to tuvumā, pievēršot uzmanību ceļu satiksmes noteikumu ievērošanai, tai skaitā atļautā braukšanas ātruma un tā ierobežojumu ievērošanai. Tāpat drošības jostu un bērnu auto sēdeklīšu lietošanai, kā arī velosipēdu vadītājiem noteikto prasību ievērošanai un drošībai.