Ziņas

Uzņēmējdarbība

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā notiks NVO forums par vides izglītību

Salacgrīvā, Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā (ZBR), 11.septembrī notiks nevalstisko organizāciju (NVO) forums “Mācīšanās un mācīšana ilgtspējīgai nākotnei: vides izglītība sabiedrības attīstībai un personības pilnveidei”, kurā aicinātas piedalīties nevalstiskās organizācijas, kas aktīvi darbojas biosfēras rezervāta teritorijā.

Kā aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja Inese Pabērza, foruma laikā klātesošie varēs uzklausīt Izglītības un zinātnes ministrijas informāciju par vides izglītības pamatnostādnēm 2014.-2020.gadam, iepazīt Dabas aizsardzības pārvaldes pieredzi dabas izglītības centru darbībā un vides izglītības īstenošanā. Savukārt Islandes vides aģentūras “Umhverfisstofnun” pārstāvji informēs par brīvprātīgā darba organizēšanu īpaši aizsargājamās dabas teritorijās. Foruma otrā daļa tiks veltīta diskusijām un radošajām darbnīcām.

Tā kā foruma dalībnieku skaits ir ierobežots, NVO pārstāvji aicināti pieteikties līdz 4.septembrim pārvaldes mājaslapā “www.daba.gov.lv”.

Nevalstisko organizāciju forums Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā tiek organizēts reizi divos gados, lai dotu iespēju aktīvākajām organizācijām satikties un diskutēt gan par padarīto, gan nākotnes vīzijām. Iepriekšējais forums norisinājās 2013.gadā, un tas bija veltīts ZBR attīstībai.

Pasākumu organizē Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, UNESCO Asociēto skolu skolotājiem un konsultatīvo padomi “Izglītība visiem”. Starptautisku dimensiju pasākumam piešķirs viesi no Islandes vides aģentūras “Umhverfisstofnun”.

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts ir vienīgā šāda veida īpaši aizsargājamā dabas teritorija Latvijā. Tā ir plaša teritorija, kurā starptautiski nozīmīgas dabas un ainaviskās vērtības tiek saglabātas, nodrošinot ilgtspējīgu sociālo un ekonomisko attīstību. Rezervāta kopējā platība ir 475514 hektāri (457 708 hektāri sauszemes un 17 806 hektāri jūras akvatorijas), un rezervāts plešas Salacgrīvas, Rūjienas, Alojas, Mazsalacas, Naukšēnu novadā, daļā Limbažu, Burtnieku, Kocēnu, Strenču, Valkas novada. Kopš 2011.gada 1.februāra biosfēras rezervāta pārvaldi īsteno Dabas aizsardzības pārvalde.