Ziņas

Sabiedrība

Ziemeļvidzemē gaiss šorīt atdzisis līdz mīnus 11,3 grādiem

Visaukstākais šorīt ir Ziemeļvidzemē, kur Rūjienā gaiss atdzisis līdz mīnus 11,3 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas informācija.

Plkst.8 daudzviet Vidzemē un Latgalē gaisa temperatūra pazeminājusies zem mīnus 7 grādiem. Alūksnē gaisa temperatūra bija mīnus 9,9 grādi, Gulbenē un Rēzeknē mīnus 7,7 grādi, Ainažos mīnus 7,8 grādi, bet Zosēnos un Zīlānos – mīnus 7 grādi.

Mīnus 6,7 grādi fiksēti Priekuļos, mīnus 5,7 grādu sals šorīt ir Skrīveros, bet Daugavpilī mīnus 4,7 grādi. Šorīt Vidzemē un Latgalē, austot rītam, gaisa temperatūra vietām gan pazeminājusies, gan arī paaugstinājusies. Piemēram, Daugavpilī plkst.5 bija mīnus 6,9 grādi, bet Alūksnē šajā laikā fiksēts mīnus 7,5 grādu sals. Arī Rūjienā gaisa temperatūra rīta stundās turpinājusi pazemināties.

Krietni augstāka temperatūra šorīt ir valsts centrālajos rajonos un Zemgalē. Piemēram, Rīgā ir mīnus 0,9 grādi, lai gan plkst.6 bija mīnus 1,2 grādi. Zemgalē plkst.8 bija no mīnus 1,8 grādiem Dobelē līdz mīnus 2,8 grādiem Bauskā.

Arī Kurzemē šorīt gaisa temperatūra ir tikai nedaudz zem 0 grādiem – pārsvarā ap mīnus 2 grādiem, bet siltākais ir Mērsragā – mīnus 0,1 grāds.

Šodien gaisa temperatūra būs 0, mīnus 5 grādu robežās, savukārt jau naktī gaisa temperatūra noslīdēs līdz mīnus 13, mīnus 14 grādiem. Savukārt rīt no rīta gaidāms mīnus 16 grādu sals.

LETA