Ziņas

Sabiedrība

Ziemassvētku rotājumiem Cēsīs šogad plāno tērēt ap 30 000 eiro

Foto: no "Druvas" arhīva

Cēsu novada dome jaunu Ziemassvētku rotājumu iegādei, veco remontam, apkopei un uzstādīšanai šogad plānojusi tērēt ap 30 000 eiro.

Kā aģentūru LETA informēja pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītājs Kārlis Pots, Cēsis tiks izrotātas pakāpeniski, sākot no pirmās adventes nedēļas, kad tiks iedegta Rožu laukuma Ziemassvētku egle. Rotājumu skaits un vietas ar katru nedēļu tiek palielinātas, kulminējot pirms Ziemassvētkiem.

Rotājumi pārsvarā ir gaismas dekori, un šogad paredzēta arī rotājumu iegāde, kas saglabā telpiskumu un krāsu arī diennakts gaišajā laikā.

Rotājumi primāri tiks izvietoti vecpilsētā, pilsētas centrā, pie svarīgākajām sabiedriskajām celtnēm un uz maģistrālajām ielām.

LETA jau informēja, ka iedzīvotāji aicināti palīdzēt atrast Ziemassvētku egles, kas Cēsīs rotās Vienības un Rožu laukumu, aģentūra LETA iepriekš noskaidroja pašvaldībā.

Ik gadu cēsnieki aktīvi palīdzējuši atrast pilsētas galvenās svētku rotas vai arī dāvājuši savos īpašumos izaugušas egles.

Lai egle Ziemassvētkos priecētu cēsniekus un pilsētas viesus, tai vajadzētu būt 14 metrus augstai Vienības laukumā un desmit metrus augstai Rožu laukumā – ar simetrisku galotni, proporcionālai, biezu zarojumu un vienu galotni.

Svarīga arī iespēja īpašumam piebraukt ar smago tehniku.

Lai ieteiktu piemērotu egli kādam no laukumiem, iedzīvotāji aicināti zvanīt Cēsu novada pašvaldības ainavu arhitektei Dacei Laivai pa tālruni 26119396.