Ziņas

Sabiedrība

Ziemassvētku brīvdienās ugunsdzēsējiem Vidzemē 16 izsaukumi

Aizvadītajās piecās diennaktīs, laika posmā no 22.decembra plkst. 6.30 līdz 27.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 16 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, septiņus uz glābšanas darbiem, bet divi no izsaukumiem bija maldinājumi, portālu eDruva informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Anete Strazdiņa.

Sestdien plkst. 11.27 VUGD saņēma izsaukumu uz Sila ielu Salacgrīvā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, deg dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg pirts jumta konstrukcijas 40 m² platībā. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 13.25.

Savukārt plkst. 23 tika saņemts izsaukums uz Dzirnavu ielu Cēsīs, kur 20 m² platībā dega dārza māja. Plkst. 00.39 ugunsgrēks likvidēts.

Dārza māja 10 m² platībā dega arī Mazsalacas novadā, uz kurieni izsaukums tika saņemts pirmdien plkst. 0.01. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 1.17.

Plkst. 3.26 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Miera ielu Gulbenē, kur, kā liecināja saņemtā informācija, deg šķūnis. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg dzīvojamās mājas istaba un saimniecības ēka 60,5 m² platībā. Plkst. 7.11 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 16.44 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Brāļu Kaudzīšu ielu Jaunpiebalgā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, dzīvojamā mājā jūtama gāzes smaka. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka trīsstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī notikusi neliela gāzes noplūde no gāzes balona. Ugunsdzēsēji glābēji aizvēra gāzes balona ventili un izvēdināja telpas.

Vēl ugunsdzēsēji glābēji aizvadītajās dienās steidzās uz izsaukumiem, kur Cēsu novada Vaives pagastā vienstāvu lauksaimniecības ēkās dūmvadā dega sodrēji, Limbažu novada Skultes pagastā dega vieglā automašīna, bet Vidzemes ielā Salacgrīvā divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega no granulu katla izbiruši pelni.

Vēl ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kur bija nepieciešams ceļa braucamo daļu atbrīvot no nolūzušiem kokiem, tas bijis nepieciešams Alojas novada Braslavas pagastā, uz autoceļa Ainaži – Matīši, un Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā uz autoceļa Rīga – Ainaži.

Kopumā aizvadītajās piecās diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 213 izsaukumus – 90 uz ugunsgrēku dzēšanu, 97 uz glābšanas darbiem, bet 26 no izsaukumiem bija maldinājumi.