Ziņas

Sports

Ziemas sporta aktualitātes

Starts. Baltijas kausā biatlonā sprinta distancē gatavojas doties Cēsu Sporta skolas audzēkne Signe Miķelsone. Foto: no albuma

Latvijā, kā zināms, visas sacensības slēpošanā, biatlonā ir atceltas, lai gan laikapstākļi ideāli piemēroti to rīkošanai. Tomēr dažiem mūsu puses sportistiem ir iespēja startēt, pārstāvot Latvijas izlasi, savs piedāvājums sagatavots arī tautas slēpojumu cienītājiem.

Starptautiskās sacensības

Latvijas izlases jaunie biatlonisti turpina gatavoties pasaules čempionātam, kas februāra beigās norisināsies Austrijā. Aizvadītās nedēļas nogalē jaunie biatlonisti, kuru vidū ir arī Cēsu Sporta skolas audzēkne Signe Miķelsone, startēja Baltijas kausa izcīņas otrajā posmā, kas gluži kā pirmais posms notika Igaunijas pilsētā Otepē. Pirmajā dienā biatlonisti sacentās sprinta distancē, savā grupā S. Miķelsonei 8.vieta. Šaujot guļus, viena kļūda, bet neveiksmīga izrādījās šaušana stāvus, kur nesašauti palika četri mērķi, bija jāveic četri soda apļi. Finišā Signe uzvarētājai zaudēja nedaudz vairāk par trim minūtēm.

Šaušanas neprecizitāte neļāva pakāpties augstāk arī individuālajā distancē, kur četrās šautuvēs pieļautas deviņas kļūdas, rezultātā 10.vieta.
Atgādināsim, ka Baltijas kausa pirmais posms Signei bija veiksmīgāks, jo sprintā izcīnīta sestā vieta, bet iedzīšanas distancē viņa kāpa uz goda pjedestāla otrā pakāpiena.
Tagad vēl nedaudz laika, un jādodas uz pasaules junioru čempionātu biatlonā, kas notiks Austrijā.

Tikmēr šajā nedēļā sāksies divi nozīmīgi sporta notikumi. Slo­vēnijas pilsētā Pokļukā startēs pasaules čempionāts biatlonā, kurā debitēs arī Annija Sabule, bet Baiba Bendika centīsies turpināt Eiropas čempionātā iespēto. Pirmās sacensības rīt, kad čempionātu ievadīs jauktā stafete.

Savukārt Somijā jau šodien sākas pasaules čempionāts slēpošanā junioriem, kur Latvijas izlases sastāvā startēs arī Cēsu Sporta skolas audzēkne Estere Volfa.

“LATLOPPET 2021”

Ziemās neatņemama sastāvdaļa ir tautas slēpojumi, kas šoziem nenotiek. Lai kaut nedaudz dotu sacensību piegaršu, biedrība “Rollertour” piedāvā iespēju startēt trijos tautas slēpojumos “LATLOPPET 2021”. Tie gan nebūs ierastie masu slēpojumi ar kopēju startu, apbalvošanu, bet sacensības tiek piedāvātas virtu­ālā (individuālā) formātā. Jāat­zīst, ka šādas virtuālās sacensības pēdējā gada laikā kļuvušas par ierastu lietu. Dalībniekiem katrā posmā turpmākajās trīs nedēļas nogalēs jāveic marķēta trase, rezultātu reģistrēšanai izmantojot sporta pulksteni vai kādu no sporta aplikācijām viedtālrunī. Pēc slēpojuma veikšanas rezultāts jāreģistrē mājas lapā latloppet.lv, pievienojot saiti uz veiktā slēpojuma aktivitāti sporta aplikācijā vai arī GPX failu.

Jau šīs nedēļas nogalē, 13.-14.februārī, pirmais posms notiks Mazsalacā, Skaņākalna dabas parkā. Otrais posms pēc nedēļas Madonā, Smeceres silā, bet noslēdzošais posms februāra pēdējās nedēļas nogalē Ērgļos. Dis­tance veicama klasiskajā slēpošanas stilā. Slēpojumam jāreģistrējas ne vēlāk kā dienu pirms posma norises.
Viens no seriāla rīkotājiem Mārtiņš Niklass stāsta, ka sestdienas rītā trase tiks marķēta ar startu, finišu, virzienu norādēm, kilometru atzīmēm, tā jāveic divu dienu laikā, fiksējot savu rezultātu: “Vislabāk jau būtu vienā dienā, jo slīdamība var būtiski mainīties, tomēr, ņemot vērā drošības prasības, izlēmām atvēlēt divas dienas. Slēpot uz šīm vietām var braukt jebkurā dienā, bet rezultāts jāiesūta par paveikto šo dienu laikā.”

Viņš arī atzīst, ka tiek izmantotas dažādas viedierīces, tehnoloģijas, lietotnes, tajās fiksētais nobrauktais attālums var atšķirties. Visa slēpojuma laikā pulkstenim vai lietotnei jābūt ieslēgtai, slēpojums jāveic vienā piegājienā (bez pauzēm), un aktivitātes fails (GPX, ieraksts) nedrīkst būt manuāli rediģēts.

Pēc rezultātu apkopošanas tos pārbaudīs un publicēs. Organiza­toriem ir tiesības anulēt rezultātu, ja ir pamatotas aizdomas par dalībnieku negodīgu rīcību rezultātu fiksēšanā vai arī iesniegtais rezultāts (GPX fails) un trases profils nesakrīt ar marķēto trasi.