Ziņas

Sabiedrība

Ziemas spēles ne ziemas apstākļos

Pretī godalgai. Baltijas valstu Karavīru ziemas sporta spēlēs Latvijas sastāvā startēja arī bijusī Cēsu Sporta skolas audzēkne Annija Keita Sabule (13.numurs), kura sprintā izcīnīja bronzas medaļu.Foto: Marta Martinsone - Kaša

Valmierā un Cēsu pusē norisinās Baltijas valstu Karavīru ziemas sporta spēles, tās rīko Nacionālo bruņoto spēku Sporta klubs sadarbībā ar Cēsu un Valmieras pašvaldībām.

Šogad spēlēs piedalās ne tikai visu trīs Baltijas valstu bruņoto spēku karavīri, bet arī karavīri no Zviedrijas un ASV, kuri gatavi apliecināt spēkus hokeja laukumā.

Rudenīgie laika apstākļi gan ieviesuši izmaiņas sacensību norisē, nemainīgs palicis tikai hokejs. Slēpošana aizstāta ar skriešanas krosu, arī biatlonisti startē vasaras biatlona versijā skrienot un šau­jot, bet zemledus makšķerēšanas vietā copmaņi sacenšas spiningošanā no laivas. Tas licis iespringt arī dalībniekiem, kuriem nācies pārslēgties uz šādu piedāvājumu, un, šķiet, ne visi tam bija gatavi. Tā spiningošanā nestartēja Lie­tuvas komanda, arī pieaugušo biatlons noritēja bez dienvidu kaimiņiem.

Armijas sporta kluba pārstāvis Normunds Kalniņš pastāstīja, ka laika apstākļi sacensību norisi neietekmē: “Latvijas čempionātu slēpošanā vai biatlonā sliktu laika apstākļu dēļ var atcelt, pārcelt, bet armijā sacensības notiek jebkuros laika apstākļos. Vienalga, vai ārā ir +30 grādi, -30 grādi, vai šāda ziema kā tagad, kad sniega vietā līst lietus. Nomainām slēpošanu pret skriešanu, zemledus makšķerēšanu pret spiningošanu no laivas, un viss turpinās. Biatlonā jau šaušana var notikt jebkādos laika apstākļos, karavīram jābūt gatavam jebkādam notikumu pavērsienam. Redzam, ka mūsu sportisti pratuši pieņemt šādus spēles noteikumus, rāda labus rezultātus.”

Latvijas bruņotos spēkus biatlonā regulāri pārstāv arī Cēsu Sporta skolas bijušie audzēkņi, šogad komandā Rūdis Balodis un Annija Keita Sabule.Viņi abi ir Latvijas biatlona izlases sastāva dalībnieki un mūsu valsti pārstāv arī IBU kausa posmos biatlonā. Abiem uz vienu dienu nācās nomainīt slēpes pret skriešanas botām, lai pēc tam atkal atgrieztos pie slēpēm un startētu kārtējā IBU kausa posmā.

Visus gadus kopā ar zemessargiem un karavīriem sacentušies arī jaunsargi, jo Aizsardzības ministrija arvien lielāku vērību pievērš jaunatnes fiziskajai sagatavotībai. Biatlonā kopā ar saviem audzēkņiem no Priekuļiem un Vecpiebalgas bija arī jaunsargu instruktors Juris Kokins. Viņš atzina, ka šis laiks ir izaicinājums īpaši tiem, kuri startē biatlonā un slēpošanā starptautiskajās sacensībās: “Ja visu laiku esi uz slēpēm, sezonas vidū nav labākais variants skriet, jo tur darbojas pavisam citas muskuļu grupas un nav zināms, kādas sekas tas var atstāt. Treniņu režīmā jau var paskriet, bet sacensību režīms prasa pavisam citu atdevi. Taču ir jāpieņem situācija un jāstartē.”

Viņš atzinīgi vērtēja jaunsargu piesaisti sacensībām, tas nodrošina masveidību, īpaši šogad, kad pieaugušo konkurencē biatlonā un skriešanas krosā Lietuvas pārstāvju nebija. Toties biatlonā jaunsargiem startēja visu trīs valstu pārstāvji, kas sacensības padarīja aizraujošākas. J. Kokins smaidot piebilst, ka iepriekšējās spēlēs biatlonā jaunsargi bija arī tie, kuri Latvijai izcīnīja kādu medaļu, jo pieaugušo konkurencē tas neizdevās. Arī šogad jaunajiem biatlonistiem divas godalgas, madoniete Kima Krūmiņa bija otrā starp jaunsardzēm, bet puišiem uzvaru izcīnīja vecpiebaldzēns Arvis Jekimovs. Priekulietis Mārtiņš Lipskis palika tūlīt aiz goda pjedestāla.

Tiesa, arī pieaugušie šoreiz nepalika bešā un sprintā izcīnīja medaļas, tostarp Annija Keita Sabule bronzas godalgu, bet Rūdis Balodis šoreiz ceturtais.

Sacensības olimpiskā centra “Cēsis” bāzē turpinās vēl šodien. Tās atklāja otrdienas vakarā Valmierā. Vidzemes olimpiskā centra ledus hallē pirms pirmās hokeja spēles dalībniekus uzrunāja Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Le­onīds Kalniņš. Viņš arī klātienē vēroja hokeja spēli, kurā sacentās Latvijas un Igaunijas bruņoto spēku komandas. Sīvā cīņā ar rezultātu 5:4 uzvarēja Latvijas komanda.

Baltijas valstu Karavīru ziemas sporta spēles notiek jau septīto reizi. Atbilstoši nolikumam tās rotācijas kārtībā organizē vienā no trim Baltijas valstīm. Pirmās 2014. gadā notika tieši Latvijā, pie mums risinājās arī ceturtās, un nu aizgājis jau trešais aplis, tās vienmēr rīkotas Cēsīs un Val­mierā. Cēsīs NBS Instuktoru skola izmitinājusi spēļu dalībniekus, olimpiskā centra “Cēsis” bāzē vienmēr notikušas sacensības biatlonā un slēpošanā, bet uz Ungura ezera ledus sacentušies zemledus makšķernieki. Savukārt Valmierā, Vidzemes Olimpiskā centra ledus hallē, notiek sacensības hokejā. Nākamās Bal­tijas Karavīru sporta spēles norisināsies nākamgad Lietuvā.