Ziņas

Sports

Ziemas autosprints pavasarī

Nepaveicās. Lai arī šoreiz, ņemot vērā bezsniega ziemu, savaldīt braucamos bija vieglāk, neiztika arī bez negadījumiem, un skatītājiem bija jāsteidz palīgā, lai auto atkal dabūtu uz riteņiem.Foto: no albuma

Vidzemes ziemas autosprinta kauss, kas sākotnēji bija iecerēts četros posmos, nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ tika saīsināts līdz vienām sacensībām, kas aizvadītās nedēļas nogalē notika Amatas novada Ģikšu ciematā.

Sacensības rīkoja biedrība “Millers Motorsport”, un, lai arī tika izziņots, ka maksimālais dalībnieku skaits ir 120, tika piereģistrēti 126.
Kā stāsta viens no rīkotājiem Māris Millers, vienmēr jau piereģistrēts tiek nedaudz vairāk, jo katru reizi kāds tomēr neierodas: “Šoreiz braucēji tā bija nogaidījušies kādas sacensības, ka reģistrācija noslēdzās divu stundu laikā.”

Atzīstot, ka ziema šogad tiešām jūtami izjaukusi sacensību plānus, viņš tomēr norāda, ka ir citas jomas, kam tas vēl sāpīgāk, piemēram, kalnu slēpošanas trases: “Šī bija ļoti saspringta ziema, nemitīgi raugoties laika prognozē, un tad nākas pieņemt lēmumu – atceļam. Bet darbs jau ir ieguldīts, veicot saskaņošanu, citu nepieciešamo, lai sacensības varētu izziņot. Bet nu situācija jāpieņem, kāda ir, jo laika apstākļus nekādi ietekmēt nevaram.”

Tomēr vienas sacensības tika nolemts sarīkot, par ko paldies Amatas novada pašvaldībai, kas izrādīja lielu pretimnākšanu, mudinot neatcelt iecerētos mačus.

“Nolēmām riskēt, un viss izdevās,” atzīst M. Millers. “Ceļa segums izturēja, dalībnieki pēc sacensībām bija ļoti apmierināti, skatītāji arī, un viņu bija ļoti daudz. Paldies tiem, kuri mums ticēja, tagad ar ziemu esam beiguši, varam vērt jaunu lappusi un raudzīties uz vasaru. Tad ir vienkāršāk, jo laika apstākļi nevar ietekmēt sacensības, ja vien neuznāk kāda milzīga kataklizma, bet tas tomēr mazāk ticams nekā ziema bez sniega un sala.”
Dalībnieki visās klasēs veica trīs braucienus, kopvērtējumu noteica, ņemot vērā visu braucienu rezultātus.

4WD grupā katrā no trim braucieniem savs uzvarētājs, bet kopvērtējumā visi trīs arī tika uz goda pjedestāla. Uzvarēja Mārtiņš Ločmelis (“Subaru Impreza”), par astoņām sekundēm apsteidzot Rolandu Kauci (“Subaru Impre­za”), no kura par nepilnu sekundi atpalika Kalvis Blūms (“Mitsu­bishi EVO”).

Tieši tāds pat vietu sadalījums arī 4WD-R klasē, tikai šeit atstarpes rezultātos jau lielākas.
FWD klasē, uzvarot visos trijos braucienos, pirmais Juris Titovs (“VW Golf”), otrajā vietā Raivo Ozoliņš (“Honda CRX”), trešajā – Aigars Upītis (“Opel Corsa”).

Arī FWD-R klasē šie paši vīri šādā secībā kāpa uz goda pjedestāla, arī šoreiz visos trīs braucienos ātrākais bija J. Titovs.
RWD klasē pirmais Jānis Apsītis (“BMW”), kurš bija ātrākais visos braucienos. Otrajā vietā Andris Ozols (“BMW”), bet vissīvākā cīņa bija par trešo vietu. Uzvarot pēdējā braucienā, to spēja izcīnīt Gatis Ģērmanis (“BMW”), par 0,06 sekundēm apsteidzot Arvi Āboliņu (“BMW”).

Sīva spēkošanās notika arī RWD-R klasē. Divos pirmajos braucienos uzvarēja A. Ozols, taču pēdējā braucienā tikai piektā vieta, un uzvara izslīdēja no rokām. To, uzvarot trešajā braucienā, izcīnīja J. Apsītis, Trešais šoreiz Kristaps Drozdovs (“BMW”).

Dāmu konkurencē uzvaru kopvērtējumā svinēja Agate Krieviņa (“VAZ-2108”), kura uzvarēja pirmajā braucienā, nākamajā bija otrā, bet noslēdzošajā uzrādīja ceturto laiku. Ar to pietika, lai triumfētu kopvērtējumā, tuvāko sekotāju Ivetu Lauciņu (“Mitsu­bishi Colt”) apsteidzot par sešām sekundēm. Trešā – Inese Titova (“VW Golf”). Kopumā sacensībās startēja astoņas braucējas.

Junioriem četru dalībnieku konkurencē pirmais, uzvarot visos braucienos, Gabriels Blaževics (“Seat Cordoba”), otrais Gustavs Gustāns (“Toyota MR2”), trešais – Trevors Bērziņš (“Citroen C2”).