Ziņas

Sabiedrība

Ziemas aktivitāšu lielais vilinājums

Kurš kuru. Cēsu stadionā ierīkotā slidotava pārtapusi par improvizētu hokeja laukumu, kurā lieli un mazi bauda ziemas priekus.Foto: Māris Buholcs

Gada nogalē gluži negaidīti uznākušais sals ļāva sagādāt patīkamus pārsteigumus visiem slēpotājiem un slidotājiem. Kalnu un distanču slēpošanas trasēs ar pilnu jaudu diennakts režīmā strādāja sniega lielgabali, ražojot mākslīgo sniegu, jo dabīgais kavējās. Tika lietas slidotavas, slidotāji bija manāmi arī uz dabiskajām ūdenskrātuvēm. Var teikt, ka ziema paspēja atnākt pēdējā brīdī. Gadu mijā un nedēļas nogalē liela aktivitāte bija manāma abos kalnu slēpošanas kompleksos – “Ozolkalnā” un “Žagarkalnā”, arī distanču slēpošanas bāzē Priekuļos. Ja “Žagarkalns” darbu sāka jau 30.decembrī, “Ozolkalns” – tikai deviņas stundas pirms gadu mijas, taču svinības notika abos.

“Ozolkalna” pārstāve Līga Rokpelne pastāstīja, ka gadu mijā apmeklētāju bijis apmēram tikpat daudz kā pērn: “Iespējams, apmeklētāju skaitu ietekmēja tas, ka gada pēdējā dienā darbu sākām tikai pēcpusdienā, cilvēki Jaunā gada sagaidīšanu bija jau ieplānojuši citviet. Vislielākais pieplūdums bija sestdien un svētdien, strādājām arī vakar. Lai arī oficiāli pirmdiena būtu brīva, bija liela interese viesiem no Maskavas, Pleskavas, kuriem gada sākumā ir garās brīvdienas, un viņi tās labprāt pavada mūsu pusē slēpojot.”

“Ozolkalnā” atvērti jau abi garie nobraucieni, bet sniega ražošana turpinās diennakts režīmā, lai līdz nedēļas nogalei būtu atvērtas gandrīz visas nogāzes. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, ir arī jaunumi, piemēram, bijusī ragaviņu trase pārveidota par slēpošanas trasi. Tur izveidots samērā lēzens nobrauciens, kas piemērots iesācējiem, kuriem uzreiz bail doties uz stāvajām nogāzēm.

Arī “Žagarkalna” pārstāvis Vadims Kameņevs stāsta, ka gadu mijā apmeklētāju uz kalna nav trūcis un daudzie tālruņa zvani gada pēdējā dienā liecinājuši, ka cilvēki spontāni izvēlējušies gadu miju sagaidīt uz slēpēm.

“Sezona sākusies ļoti veiksmīgi, cilvēku interese pārsteidzoši liela,” atzīst V. Kameņevs. “Divās pēdējās brīvajās dienās tiešām bija negaidīti liels cilvēku pieplūdums. Var pat teikt, ka apmeklētāju skaits pārsniedza mūsu cerības. Laikam cilvēki tik ļoti bija gaidījuši šo brīdi, ka steidza to izmantot no visas sirds. Arī daudzās brīvdienas mudināja pavadīt laiku aktīvi.”

Pirmdien “Žagarkalns” apmeklētājiem bija slēgts, bet tas nenozīmē, ka atpūtās darbinieki. Trupinājās sniega ražošana, papildinot sniega segu uz esošajām trasēm, lai tā pēc iespējas ilgāk noturētos. Pašreizējās prognozes rāda, ka nākamajā nedēļā varētu būt atkusnis, tāpēc tiek darīts viss, lai pret to nodrošinātos un cilvēkiem nekas netraucētu baudīt sniega priekus.

V. Kameņevs stāsta, ka sniegs tiek ražots arī citām trasēm un līdz nedēļas nogalei ieplānots atvērt visas galvenās nogāzes, arī Garā kalna nogāzi un snovborda parku.

Arī “Žagarkalnā” šajās brīvdienās bijis daudz apmeklētāju no Krievijas, kā arī Igaunijas un Lietuvas. Abos kalnu slēpošanas kompleksos secina, ka Krievijas tūristu skaits šogad, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, palielinājies. Tas dod pienesumu visai pilsētai, jo apmeklētāji rezervē viesnīcas, apmeklē kafejnīcas, veikalus, izmanto citus piedāvājumus.

Cieņā ir ne tikai kalnu slēpošana, bet arī distanču slēpošana un slidošana. Jau kopš 28.decembra sniega ražošana notiek Cēsu Olimpiskā centra slēpošanas un biatlona kompleksā Priekuļos, un, kā stāsta sporta bāzes pārvaldnieks Jānis Bielis, tuvākās diennakts laikā visām trasēm vajadzētu būtu sagatavotām. Aizvadītajās brīvdienās trases bijušas piepildītas ar lieliem un maziem slēpotājiem. Kompleksā izveidota slidotava, darbojas slidu noma, slēpju noma, pieprasījums pēc šī pakalpojuma esot ļoti liels. Īpaši daudz uz distanču slēpēm esot redzami bērni.

Slidošanas entuziastiem arī Cēsīs netrūkst vietu, kur nodoties savam vaļaspriekam. Slidošana un hokeja spēlēšana notiek gan uz pilsētas dīķiem, gan slidotavā, kas ierīkota stadionā. Aktivitātes notiek arī citos novados, kur ierīkoti hokeja laukumi. Tie ieguvuši ledu, un brīvos brīžos tur valda sportiskās kaislības.