Ziņas

Sports

Ziema ir noskrieta, gaidām pavasari

Pelnīti. Elīza Astra Vectirāne seriālā “Noskrien ziemu” kopvērtējumā tautas distancē S20 grupā ierindojās trešajā vietā. Šajā sezonā viņa startēja četros no pieciem posmiem, par to noslēgumā saņemot piemiņas medaļu, ko pasniedza kamaniņu braucēji brāļi Andris un Juris Šici. Foto: no albuma

Vienīgais ziemas skriešanas seriāls “Noskrien ziemu”, kurš pirms vairākiem gadiem sākās tieši Cēsu pusē, Priekuļos, ir noslēdzies.

Jau ierasti tas norisinājās piecos posmos dažādās Latvijas pilsētās. Šogad dalībniekiem nācās izbaudīt īstus ziemas pārbaudījumus, jo gan pirmais, gan pēdējais posms notika patiesi sniegotos apstākļos. Un, lai būtu vēl jautrāk, šie posmi notika vietās, kur distance tika izveidota izteikti pau­gurainā reljefā. Pirmais posms bija decembrī Priekuļos, tolaik ziema bija sagādājusi pirmo dāsno sniega segu,    skrējēju secinājums bija – smagi, bet skaisti. Krietni mazāks sniega pieskāriens bija Salacgrīvas posmā un Koknesē, kur notika tumsas posms. Kuldīgā jau gaisā virmoja pavasaris, un dalībnieki bija pārliecināti, ka noslēdzošais posms 12.martā Si­guldā aizritēs īsti pavasarīgos apstākļos. Taču ziema domāja citādi un sagādāja biezu sniega devu. Siguldā ikvienās sacensībās, kas saistās ar skriešanu vai velobraukšanu, rīkotāji izmanto stāvo Gaujas senlejas krastu iespējas. Arī šoreiz skrējējiem    vairākkārt nācās pārvarēt šo šķērsli, ko sniegs un ledus bija padarījis slidenu. Finišā gandrīz vai katrs atzina, ka kādu reizi nācies arī krist, arī pat sēdus braukt no kalna. Kā atzina kāds skrējējs,    mēģinājis saskaitīt, cik reižu nokritis vai nošļūcis, bet pēc ceturtā kritiena to pārtraucis.

Tomēr noslēguma apbalvošanā visi bija gandarīti par šo posmu, par visu ziemas sezonu, un uz rīkotāja Roberta Treija jautājumu, vai seriāls jāturpina, Siguldas sporta nama zālē skanēja vienbalsīgs – jā! Jau ierasti, seriālu noslēdzot, tie, kuri startējuši vismaz trijos posmos, saņēma piemiņas medaļas, ko pasniedza Latvijas olimpieši, kamaniņu braucēji brāļi Andris un Juris Šici.

Seriāla noslēgumā tika sveikti ne tikai šī posma ātrākie, bet arī kopvērtējuma uzvarētāji. Šajās sacensībās regulāri startē arī Cēsu puses skrējēji.

Siguldas posmā tautas distancē (10,7km)  absolūtajā vērtējumā uz­v­aru svinēja Igaunijas skrējējs Jurgens Jonas, otrais finišēja Kristaps Bērziņš, kurš atzina, ka igaunis nesot bijis noķerams, tas bijis pavisam cits līmenis. Trešajā vietā Kristofers Kanenbergs, sešniekā arī Didzis Glušņevs, Agris Krūmiņš un Jānis Olengovičs.

S20 grupā 3.vietā Elīza Vecti­rāne (Priekuļi); S40 grupā 4. – Dace Rība – Baltiņa (Liepa); S50 grupā 3. – Anita Ieviņa (“Noskrien Cēsis”); V30 grupā 3. Agris Krūmiņš, 4. Jānis Oleng­ovičs; V50 grupā 5. – Arnis Šūlmeisters (Cēsis). Sporta distancē, kur dalībniekiem bija jāveic divi apļi, pirmais finiša līniju šķērsoja Andris Roni­moss, pēdējā distances nogrieznī apsteidzot Uldi Upīti, kuram otrā vieta. Pēc finiša uzvarētājs atzina, ka skrējiens bijis grūts: “Īpaši smags pirmais aplis, vienu brīdi pat iezagās doma, ka pēc pirmā apļa izstāšos, tomēr kaut kā viss sakārtojās un otrais aplis jau gāja vieglāk.”

Trešais finišēja Pēteris Grīviņš. Dāmu konkurencē pirmā bija Latvijas labākā orientieriste San­dra Grosberga. Viņa norādīja, ka šajā ziemā tas bijis pirmais starts un distance bijusi grūtāka, nekā domājusi. Par to liecinot arī trasē pavadītais laiks, kas bijis par 20 minūtēm ilgāks, nekā plānojusi. Viņai uzvara arī S20 grupā. Vīriem V50 grupā Siguldā 2.vietā Aldis Zelčs (“Virsotne/ MARMOT”).

Sezonas kopvērtējumā tautas distancē vīriem absolūtajā vērtējumā 2.vietā Kristaps Magone, trešajā – Artūrs Vadzis. Tāds vietu dalījums abiem arī V30 grupā. Lai arī pēdējā posmā viņi nestartēja, pirmajos iekrātais ļāva saglabāt vietu uz pjedestāla. S20 grupā kopvērtējumā 3. E. Vectirāne. S50 grupā sezonas kopvērtējumā 3.vietā A. Ieviņa. V50 grupā A. Šūl­­mei­sters sezonas vērtējumā 5.vietā.
Sporta distancē kopvērtējumā dāmām absolūtajā vērtējumā 5.vietā Leonarda Baltiņa, kurai pirmā vieta kopvērtējumā S20 grupā. Kungiem V50 grupā sezonas kopvērtējumā 2.vietā A. Zelčs.

Visas sezonas garumā par punktiem cīnījās arī komandas, un “Noskrien Cēsis” 24 komandu konkurencē ierindojās augstajā astotajā vietā. Komandai punktus krāja: Anita Ieviņa, Lāsma Po­metko, Žanna

Vanaga, Henrijs Rūsis, Lauris Veidemanis, Ri­-hards Sinicins, Andžejs Stepa­n­čuks un Ivars Oraševskis.

Vēl var piebilst, ka seriāla rīkotāji un atbalstītājs “LMP” katrs ik posmā ziedoja vienu eiro par katru startējošo dalībnieku. Papi­ldus ikvienam bija iespēja ziedot sev vēlamo summu, reģistrējoties katram posmam. Kopu­mā saziedoti 6685 eiro, kas tiks pārskaitīti “Ziedot.lv” un novirzīti aktuālajām vajadzībām Ukrainai.

Pēc sacensībām R. Treijs savā feisbuka profilā ierakstīja: “Zie­ma, vari atkāpties, mēs tevi noskrējām!”

Jau pavisam drīz sākas vasaras skrējienu sezona, jo pirmais “Sti­rnu buks” jau 25.februārī Ropažu novadā.