Ziņas

Sports

Ziema aizritējusi, futbola vasara klāt

Sadarbība. Futbola kluba "Priekuļi" jaunākās grupas zēni kopā ar organizācijas "Gādība.lv" valdes priekšsēdētāju Igoru Gormaļovu (aizmugurē no kreisās) un treneri Jāni Nagli pēc jauno formu un bumbu saņemšanas.Foto: Aivis Riekstiņš

Sporta spēļu karalis futbols joprojām cieņā arī mūsu pusē. Futbola klubā “Priekuļi”, kam rit desmitā sezona, dalībnieku skaits nemitīgi palielinās, šobrīd klubā darbojas aptuveni 120 dažāda vecuma futbolistu.

Ziemas sezona ar telpu futbolu aizritējusi, spēlētāji pārcēlušies uz āra laukumiem, kur treniņos aktīvi gatavojas vasarai. Kluba prezidents Andrejs Ivanovs, atskatoties uz ziemas sezonu, norāda, ka bijušas sekmīgākas ziemas, taču arī šo var vērtēt ar plus zīmi: “Gluži bez čempionu titula neesam palikuši, zelta medaļas izcīnīja pieaugušo komanda Smiltenes novada atklātajā čempionātā minifutbolā otrajā līgā. Komanda sezonā uzvarēja visās spēlēs. Šis bija izmēģinājuma gads, nākamajā sezonā spēlēsim pirmajā līgā, redzēsim, cik esam tur stipri. Sevi labi parādīja arī jauniešu komandas.”

Klubu ziemas un vasaras turnīros pārstāv sešas dažādu vecuma grupu komandas.

A.Ivanovs īpaši atzīmē 2002. gadā dzimušo zēnu komandu, kas vasarā pirmo reizi kluba vēsturē startēs Latvijas jaunatnes čempionāta augstākajā līgā, kurā spēlē labākie Latvijas futbola klubi un sporta skolas: “Izveidots Vidzemes futbola centrs, kuru pārstāv Priekuļi, Smiltene, Valmiera un Valka. Augstākajā līgā spēlēs divas 2002.gadā dzimušo zēnu komandas – “Smiltene” un “Vidzemes futbola centrs/ CPSS – 2″. Tas mūsu klubam ir liels izaicinājums arī tāpēc, ka šogad viņi pirmo reizi spēlēs 11:11 futbolu. Šī ir perspektīva komanda, spēles līmenis aug, tiesa, dažkārt vien gribētos nopietnāku attieksmi no puišu puses. Laiks rādīs, ko viņi spēs parādīt tik spēcīgā konkurencē.”

Izaicinājums arī kluba pieaugušo komandai, kas šogad izmēģinās spēkus Latvijas futbola čempionāta Vidzemes zonas 2.līgā.

Talantīgu spēlētāju netrūkst arī citās vecuma grupās, arī visjaunākā grupa rāda lielisku sniegumu, nesen turnīrā Valkā negaidīti izcīnot otro vietu. A. Ivanovs norāda, ka šī ir ļoti perspektīva komanda, kas rāda arvien labāku spēli.

Vasarā turnīrā “Ādas bumba” spēlēs kluba meiteņu komanda. Ziemā viņām nācās spēlēt kopā ar puišiem, jo citu meiteņu komandu Vidzemē nav, bet A. Ivanovs norāda, ka meitenes cīnījušās godam un pēdējās nav palikušas.

“Priecē, ka futbola popularitāte nezūd un ik pa laikam katrā grupā piesakās kāds puisis vai meitene. Mūsu skaits lēni, bet nemitīgi palielinās. Varam būt gandarīti, ka klubā puišiem izveidota pilna futbola piramīda. Nevienā citā tik mazā novadā tādas nav, tikai Priekuļos.

Jo lielāks skaits, jo lielāka iespēja, ka izaug kāds talants.

Gribētos izveidot arī piramīdu meiteņu futbolā, jo redzam, ka viņām patīk spēlēt. Lai cik nebūtu paradoksāli, viņas trenera stāstīto, mācīto uztver ātrāk nekā zēni. Turklāt meitenes ir disciplinētākas, ar nopietnāku attieksmi,” saka A. Ivanovs, piebilstot, ka jauni dalībnieki – puiši un meitenes – aicināti klubam pievienoties arī turpmāk. Interesanti var zvanīt uz kluba kontakttālruni – 26177744.

Klubā strādā četri diplomēti treneri, spēles un treniņi notiek Priekuļos, bet A. Ivanovs ar cerībām skatās uz Cēsīm, kur ļoti nepieciešams stadions ar futbola laukumu: “No Futbola federācijas atbalsts tā izveidei Cēsīs liels, arī pašvaldības vadītājs aktīvi darbojas, meklējot finansējumu stadiona rekonstrukcijai, esmu pārliecināts, ka tas tiks arī realizēts. Priekuļi paliks kā treniņu bāze, bet spēlēm jānotiek Cēsīs, kur būs skatītāji. Ja būs skatītāji, būs papildinājums kluba audzēkņu vidū.”

Kluba prezidents ir pārliecināts, ka veiksmīgai darbībai jābūt četriem atbalsta punktiem: audzēknis, klubs, treneris un vecāki. Protams, varot iztikt ar pirmajiem trim, bet labāk, ja ir arī vecāku atbalsts, kuri motivē, palīdz savējiem. Pēdējā laikā vecāki arvien lielāku uzmanību pievēršot kluba aktivitātēm, braucot līdzi uz spēlēm, turnīriem, lai atbalstītu mūsu komandas. Un ne tikai vecāki, bet arī vecvecāki. Klubam tagad jādomā, kā šo kopības sajūtu veicināt.

Klubs nevar darboties bez atbalstītājiem, arī to skaits pieaug. Liels atbalsts klubam no Priekuļu un Cēsu novada pašvaldībām, atbalstu sniedz Priekuļu vidusskola, Cēsu Sporta skola, uzņēmums “Svētavots” un personīgi Vigo Rubenis. Pavisam nesen futbola klubs “Priekuļi” noslēdzis sadarbības līgumu ar organizāciju “Gādība.lv”, kas sadarbojas ar labdariem Vācijā, un klubam piegādās futbola apavus, formas tērpus, bumbas.

A. Ivanovs uzsver, ka šāds sadarbības projekts kluba vēsturē noslēgts pirmo reizi: “Organizācija nāca ar savu iniciatīvu, atrada mūs, un šobrīd pirmo sūtījumu, kurā bija apavi, formas, bumbas, jau esam saņēmuši. Par dāvinājumu esam ļoti priecīgi, jo formas plīst, arī bumbām mūžs nav pārāk ilgs, jo tās regulāri tiek lietotas. Daža var kalpot visu sezonu, cita – vien dažas nedēļas, tāpēc bumbu sezonā vajag daudz.”

Jānis Gabrāns