Ziņas

Sabiedrība

Ziedoto pārtiku saņem ģimenes

Noderēs. Pie vairākām daudzbērnu ģimenēm nonāca uzņēmuma “Depo DIY” ziedotā pārtika, kas papildinās ikdienas azaidu.Foto: no albuma

Tirdzniecības uzņēmums SIA “Depo DIY” ir viens no tiem, kuram valdības noteikto ierobežojumu dēļ līdz 15. novembrim nav ļauts strādāt, bet preces, tai skaitā pārtika, iepirkta, rēķinoties, ka uzņēmumam atļaus strādāt “zaļajā režīmā”. Tāpēc uzņēmums izvēlējās pārtiku, kas būtu jāutilizē, ziedot nevalstiskām organizācijām ar sabiedriskā labuma statusu.

Kopumā pieteicās vairāk nekā 500 biedrību, atsaucība bija tik liela, ka ne visām nevalstiskajām organizācijām bija iespējams pārtiku saņemt, bet Cēsu novada nevalstiskā organizācija, Liepas biedrība “Sargiet bērnus!” operatīvi reaģēja uz aicinājumu, pieteicās un tās pašas dienas pēcpusdienā devās uz Valmieras “Depo” veikalu. Pēc tam ziedoto pārtiku – piena un gaļas produktus – aizveda astoņām daudzbērnu ģimenēm. Biedrības valdes locekle Selga Skrastiņa teic: “Uzzinot par viņu aicinājumu pieteikties, aizrakstīju uz norādīto e-pastu, un pēc neilga brīža man no uzņēmuma zvanīja, pārliecinoties, ka varēsim pēc pārtikas aizbraukt un uzreiz nogādāt ģimenēm. Kad aizbraucām, pirms mums jau bija bijušas arī citas nevalstiskās organizācijas, varējām brīvi izvēlēties no tā, kas bija palicis – liekākoties tie bija piena un gaļas produkti.”

Biedrības valdes priekšsēdētāja Inta Zaksa atzīst: “Šajā laikā, kad rītdiena ir tik neskaidra un ir nedrošība par nākotni, nezinot, vai darba vieta strādās, vai bērni būs mājā vai skolā, ir būtiski, ka ģimenē visi ir paēduši. Tāpēc šis “Depo DIY” sniegtais atbalsts ir nenovērtējams, lai gan pašam uzņēmumam tas ir liels zaudējums. Arī mūsu biedrība saka lielu paldies uzņēmumam par iespēju palīdzēt cilvēkiem! Ģimenes, kuras saņēma šo pārtiku, bija patiesi pārsteigtas, bet bezgala pateicīgas, priecīgas un aizkustinātas. Vienā ģimenē teica, ka gaida algas dienu un dienas līdz algai ir grūtas, tāpēc pārtika ļoti noderēs. Citā ģimenē, kurā    aug četri bērniņi, arī ar iztikšanu ir grūti un šāds atbalsts ir neatsverams. Saņemot pārtiku, ģimene teica, ka jūtas kā Ziemassvētkos. Vēl citā ģimenē pieaugušais atzina, ka tieši tagad ledusskapis bijis tukšs un ēdiens ļoti noderēs. Kādā ģimenē, kurai aizvedām pārtiku, bērnam bija dzimšanas diena, un tā ģimenei bija iespēja svētku galdu uzklāt bagātīgāku.”

I.Zaksa uzsver, cik nozīmīgi laikā, kad ir tik daudz negāciju, neskaidrību, iespējams sniegt palīdzību tiem, kuriem tā vajadzīga: “Un, lai kā to negribētos atzīt, lai kā šķiet, ka cilvēkiem ir darbs vai ir iespēja saņemt dažādus pabalstus, pietiekami daudzās ģimenēs jādomā, no kā pagatavot ēdienu visai saimei. Tāpēc, lai gan Depo situācija ir radījusi finansiālus zaudējumus, tomēr sakām lielu paldies, jo dots devējam atdodas! Kopā mēs pārvarēsim nedienas!”

Uzņēmuma SIA “Depo DIY” veikali atrodas Valmierā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Liepājā un Rīgā. Uzņēmuma mārketinga direktors Rimants Jugans plašsaziņas līdzekļus informēja, ka pārtika nevalstiskām organizācijām tiks ziedota vairākos etapos. Patlaban ziedoti produkti 45 tūkstošu eiro apmērā, tie, kuriem vis­ātrāk beidzas derīguma termiņš. Bet tuvākajās nedēļās uzņēmums kā ziedojumu vēl nodos pārtiku 400 tūkstošu eiro apmērā. Tā kā uzņēmumam jau ir kontakti ar nevalstiskajām organizācijām, kas vēlētos ziedojumus saņemt, tad paredzams, ka ziedotāji paši ar tām sazināsies.