Ziņas

Izklaide

Ziedoņa muzejs Murjāņos otro reizi rīkos muzeju simpoziju

 

3.jūlijā Ziedoņa muzejs Murjāņos, jau otro gadu atzīmējot Imantdienas, pie sevis aicina pulcēties ikviena Latvijas muzeja pārstāvjus uz muzeju simpoziju, aģentūru LETA informēja muzeja pārstāve Alisa Pabērza.

Latvijas reģionālo muzeju simpozija pasākumā ar lekcijām uzstāsies Sanita Reinsone, Latviešu folkloras krātuves digitālā arhīva “garmantas.lv” vadītāja, kura stāstīs par aktuālo digitalizācijas tēmu – “Latviešu folkloras krātuves digitālais arhīvs (www.garamantas.lv): iespējas sadarbībai”. Una Sedleniece, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktora vietniece administratīvajā darbā un Baltijas muzeoloģijas veicināšanas biedrības vadītāja, stāstīs par krājuma darbu – “Krājuma darba politika – sekmīgas krājuma pārvaldības instruments”, bet Jānis Mitrēvics, “Dd studio” vadītājs, runās par ekspozīcijas veidošanu – “Ekspozīciju veidošanas pieredze: Dd studio kontekstā” un Žanete Grende, Imanta Ziedoņa muzeja dibinātāja, par netradicionālām pieejām muzeju veidošanā – “Bibliobusa stāsts ceļā uz Muzejbusu: idejas un iespējas” un dalīsies pārdomās par iegūtajiem iespaidiem “We are museums” konferencē.

Pagājušajā gadā rīkojot pirmo muzeju simpoziju, Imanta Ziedoņa muzejs vēlas nodibināt jaunu tradīciju – regulāri rīkot Latvijas reģionālo muzeju simpoziju, kurā aicināt vienkopus muzeju pārstāvjus, lai kopīgi veidotu un stiprinātu muzeju savstarpējo sadraudzību, iedvesmotos jaunām muzeju vēsmām, apspriestu muzeju vidē aktuālās problēmas un kopīgi meklētu tām iespējamos risinājumus.

“Šobrīd muzeji un to tēls atrodas pārmaiņu priekšā, lai tās sasniegtu, pārmaiņas ir nepieciešamas visu mērogu muzejos. Tāpēc mēs vēlamies aicināt vienkopus pulcēties Latvijas reģionu muzejus, lai saprastu gan šī brīža aktualitātes, gan to, kā kopīgiem spēkiem uzlabot muzeju darbu, un līdz ar to arī tēlu, Latvijas novados,” par muzeja simpozija rīkošanas mērķi stāsta Ziedoņa muzeja pētniece, simpozija organizatore Rūta Šmite.

Neizpaliks arī grupu darbi un to prezentācijas, kafijas pauzes kā arī neformālas sarunas.