Ziņas

Sabiedrība

Ziedo gleznas ukraiņu atbalstam

Mājai un dāvanai.  Signe Poreitere (no kreisās) vēl nav izvēlējusies sev gleznu, bet priecājas par draudzenes  Līgas Popovas ieraudzītajiem īrisiem, savukārt starptautiskā sieviešu kluba “Cēsis” dalībnieces  Ieva Vībante un Vineta Ozoliņa  draugiem no Dānijas dāvinās gleznu ar Cēsu pili.Foto: Sarmīte Feldmane

Kultūras biedrība “Harmonija” rīkoja ziedojumu vākšanas pasākumu ukraiņu atbalstam.

“Gribas atbalstīt ukraiņus, ziedot varam nedaudz, cik nu kuram ir. Taču ir mūsu darbi – gleznas, fotogrāfijas, kuras mākslinieki var ziedot un kāds var tās iegādāties. Iegūtā nauda tiek ziedota ukraiņu atbalstam,” stāsta biedrības vadītāja Astrīda Kamša un uzsver, ka vajag tikai vēlēšanos darīt, ideju, un tad viss notiek.

Mākslinieki paši izraudzījās, cik un kuras gleznas katrs var ziedot. “Cenu darbiem, tātad arī ziedojuma summu, noteica mākslas darbu nākamie saimnieki. Protams, ja tās pārdotu izstādēs vai salonos, maksātu krietni dārgāk. Cilvēki novērtē mūsu mākslinieku gleznas un fotogrāfijas. Autori par to ir gandarīti,” saka A.Kamša.

Draudzenes Signe Poreitere un Līga Popova bija atnākušas izvēlēties mākslas darbus saviem mājokļiem. Līga, lai gan atzina, ka dārzā puķu ir tūkstošiem, tomēr vispirms apskatīja gleznas, kurās attēlotas puķes. Ieraudzīja īrisus, un citi darbi viņu pat neieinteresēja. Savukārt Signe meklēja ainavu un arī atrada tādu, kas saista tieši viņu. Tajā zaļie, rozā, zilie toņi, tēloti lauki, meži, ezeriņš.

Ieva Vībante un Vineta Ozoliņa darbojas starptautiskajā sieviešu klubā “Cēsis”. “Pie mums ciemos brauc sadarbības partneri no Dānijas. Viņi arī ved humānās palīdzības kravu, kas noderēs gan ukraiņiem, kuri ir šeit, gan mūsu cilvēkiem. Gribam ciemiņiem sarūpēt dāvanu,  izraudzījāmies gleznu ar Cēsu pili,” pastāsta Ieva Vībante, bet Vineta Ozoliņa uzsver, ka tā ir lieliska iespēja – iegādāties draugiem dāvanu un reizē arī ziedot.

“Harmonijas” mākslinieku kopas vadītāja gleznotāja Ināra Brence vērtē, ka iecere vākt līdzekļus, pārdodot savus darbus, ir ļoti labs veids, kā mākslinieki var dot savu artavu Ukrainas atbalstam. “Pandēmijas laikā daudzi vairāk laika varēja veltīt gleznošanai mājās. Tagad atsākas izstādes, tiekamies. Satikt cilvēkus, kuri izvēlas tavus darbus, ir īpaši patīkami,” stāsta I.Brence.

Ziedojumiem tika pārdotas 17 “Harmonijas” mākslinieku gleznas un fotogrāfijas. Savākti vairāk nekā    600 eiro. Intere- se par darbu iegādi bija arī vēl vakar.