Ziņas

Sabiedrība

Zied Ziemassvētku zvaigznes

Sarkanos ziedos. Ziemassvētku zvaigznes jeb puansetijas ir Adventes un Ziemassvētku laika puķes. Ar tām dekorējam telpas un tās dāvinām citiem. Linda Eglīte gandarītaFoto: Māris Buholcs

Zemnieku saimniecības “Kliģeni” siltumnīcās Cēsu pievārtē jau pilnā sparā zied puansetijas jeb tautā sauktās Ziemassvētku zvaigznes.

Dārzniece Inese Raubiško – Reķe “Druvai” stāsta, ka dārzniecība jau oktobrī iepirka puansetiju jaunstādiņus, kas, īpaši baroti, kopti un turēti siltumā, ir uzziedējuši. “Šīs podiņpuķes ir ļoti pieprasītas Adventes un Ziemassvētku laikā,” norāda I. Raubiško – Reķe, sakot, ka pieprasījums ir tieši tāds pats kā iepriekšējā gadā un Ziemassvētku zvaigznes pērk gan uzņēmumi un iestādes, gan cilvēki savu mājokļu rotāšanai vai dāvināšanai.

Dārzniece norāda, ka puansetijas lielo uzmanību Adventes laikā iekarojušas, tieši pateicoties savām koši sarkanajām lapām, ko bieži gan uzskata par ziediem. Tāpat I. Raubiško – Reķe uzsver, ka tieši sarkanlapainās puķes ir visiecienītākās.

“Ziemassvētku zvaigznes ir arī rozā, baltā, dzeltenīgā krāsā, taču laikam jau Ziemassvētku krāsa ir sarkanā un zaļā, tādēļ tieši šī kombinācija ir vispieprasītākā,” teic I. Raubiško – Reķe.

Dārzniece stāsta, ka puansetijas ir kaprīzas puķes, ja netiek ievēroti atbilstoši kopšanas nosacījumi, samērā drīz tai nobirst lapas.

Floriste Ieva Rūķīte norāda, ka puansetija ir skaists rotājums telpā. Turklāt nekas īpaši daudz nav nepieciešams.

“Puansetijas ziedam var pieskaņot galdautu, traukus un salvetes. Ziemassvētku zvaigzni var veidot arī kā kompozīciju, papildinot podiņa apdari ar kanēļa standziņu, čiekuru vai ko citu. Puķi var ievietot īpaši skaistā podiņā. Turklāt tieši puasetija bieži vien kalpo kā svētku dāvana, kad ejam ciemos,” komentē floriste.

Z/s “Kliģeni” dārzniece Inese Raubiško – Reķe piebilst, ka

tieši ziemas periodā cilvēki vairāk izvēlas viens otram dāvināt podiņpuķes, kas priecē ilgāk.

“Šobrīd siltumnīcās jau uzzied arī ziemas narcisītes, podiņos pavisam brašas izskatās hiacintes, atraitnītes, kas jau janvārī, februārī kļūst pieprasītas,” norāda I. Raubiško – Reķe.

Liene Lote Grizāne