Ziņas

Kriminālziņas

Zīdaiņa vecāki piedzeras un nespēj parūpēties par bērnu

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 91 gadījumu, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Tostarp reģistrēti deviņi nodarījumi pret personas dzīvību un veselību, 21 nodarījums pret sabiedrisko kārtību un 16 nodarījumi pret īpašumu, kā arī 10 ceļu satiksmes negadījumi. Nevienā no negadījumiem nav saņemta informācija par cietušajiem. Pie transportlīdzekļu stūres alkoholisko dzērienu iespaidā sēdušies četri vadītāji. Noformēti 98 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 42 bija par ātruma pārsniegšanu. Plašāk – notikumu apskatā, ko sniegusi Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Anžela Geļjanu.

Vakar, 10.oktobrī, pulksten 21:28 Amatas novadā, Drabešu pagastā, autoceļa Nītaure – Rencēni 12. kilometrā, 1984.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “Audi”, nepakļāvās policijas darbinieku vairākkārtējai likumīgajai prasībai apturēt transportlīdzekli, un uzsāka bēgšanu. Pulksten 21:30 vadītāju izdevās apturēt, taču aizturēšanas laikā vīrietis pretojās policijas darbiniekiem. Izrādījās, ka 1984.gadā dzimušais automašīnu vadīja bez jebkāda veida vadīšanas tiesībām, būdams alkoholisko dzērienu iespaidā. Minimālā alkohola koncentrācija izelpotajā gaisā sasniedza 1,67 promiles. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

Savukārt pulksten 11:33 saņemta informācija, ka Cēsīs, uz ielas alkohola reibumā atrodas divas personas ar zīdaiņa ratiņiem. Garāmgājēji informēja policiju par redzēto. Izbraucot policijas norīkojumam, noskaidrojās, ka viena mēneša veca zīdaiņa vecāki nespēj veikt bērna aprūpes pienākumus. Bērna māte atradās 2,80 promiļu, savukārt tēvs 3,12 promiļu reibumā. Situācijas risināšanai tika piesaistīta Cēsu pilsētas bāriņtiesa, kuras pārstāvji lēma par bērna pagaidu nošķiršanu no ģimenes. Bērns tika nogādāts tuvākajā ārstniecības iestādē medicīniskai apsekošanai. Tās laikā netika konstatētas vardarbības pazīmes. Šobrīd policija noskaidro notikušā apstākļus. Policija pateicas par iedzīvotāju vērību, kā arī aicina citus nepalikt vienaldzīgiem un ziņot par šādiem, kā arī cita veida pārkāpumiem.