Ziņas

Sports

Zēni pārbauda spēkus Baltijā

Uzbrukumā. Baltijas bērnu basketbola līgas U13 grupas spēlē tiekas apvienotā Cēsis/ Limbaži komanda un Tartu jaunie basketbolisti (gaišās formās). Cauri igauņu aizsardzībai laužas Cēsu Sporta skolas audzēknis Ričards Bogdanovs (20. numurs).Foto: Jānis Gabrāns

Ar Cēsu Sporta skolas jauno basketbolistu līdzdalību aizvadīts pirmais posms Baltijas bērnu basketbola līgā. U13 grupā spēles notika Cēsīs, U14 grupā – Valmierā. Abās grupās startēja apvienotā Cēsu/ Limbažu komanda.

Cēsu posmā piedalījās 12 komandās no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Ukrainas, Baltkrievijas un Krievijas. Triju dienu turnīrā apvienotā Cēsu/ Limbažu komanda aizvadīja piecas spēles, izcīnot divas uzvaras un piedzīvojot trīs zaudējumus. Jāpiebilst, ka divi zaudējumi piedzīvoti ar minimālu starpību – 44:45 pret Baltkrievijas komandu “Tsmoki” un 53:55 pret Tartu vienaudžiem. Ar deviņu punktu starpību zaudēts Viļņas komandai 42:51. Izcīnītas divas uzvaras: 58:44 pret Somijas komandu “Honka” un pārliecinoši pārspēti Krievijas kluba “CSKA” zēni 70:47.
Cēsu/Limbažu komandā aizvadītajās spēlēs visvairāk punktu guva Markus Berkolts – 75, Adrians Andževs guva 55, bet Iļja Kurucs – 53.
Komandas galvenais treneris Viktors Brizgalovs veikumu vērtē pozitīvi, norādot, ka šajā turnīrā galvenais ir pieredzes gūšana, spēlējot pret citu valstu spēcīgām komandām: “Katrā valstī ir nedaudz atšķirīgs spēles stils, kas ļauj mums saprast savu varējumu, paņemt ko noderīgu no citiem. Šādi turnīri iedod citu skatu uz basketbolu, kā arī ļauj gūt vērtīgu pieredzi veiksmīgam startam Latvijas čempionātā.”

Treneris atzīst, ka komandai, kurā bijuši arī spēlētāji no Gulbenes, kopīgu treniņu tikpat kā nav bijis. Kopīgi sabraukumi rīkoti, bet gandrīz nekad nebija pilnīgi visi apvienotās komandas spēlētāji. Tāpēc trenerim bija svarīgs uzdevums ātri saprast, kuriem saspēle sokas labāk, kuram spēlētājam konkrētajā spēlē veicas labāk.

“Komandas spēkos ļoti līdzvērtīgas, spēles sīvas, tāpēc rezultātu starpības nav lielas un iznākums neprognozējams. Pārliecinošāko uzvaru guvām pret CSKA, kaut šis nosaukums jau runā pats par sevi. Pirmkārt, šie puiši bija gadu jaunāki, bet tā ir laba, tehniska komanda, taču galvenais, tā mums bija veiksmīga spēle, kurā bumbas beidzot krita grozā. Spēlēs, kurās zaudējām, tik daudz metām garām, tik daudzas bumbas atsitās pret stīpu, ka tā burtiski spīdēja no mūsu grozā netrāpītajiem metieniem. Spēlē pret CSKA metieni bija precīzi, puiši šim pretiniekam bija noskaņojušies un parādīja labu spēli,” atzina treneris.

Cēsnieki veiksmīgi tika galā arī ar posma rīkošanu, no citām komandām saņemtas pozitīvas atsauksmes.

Līdztekus Cēsu posmam Valmierā notika Baltijas bērnu basketbola līgas posms U14 grupas zēnu komandām. Tajā piedalījās apvienotā “Limbaži/ Cēsis”, kuras pamatu veido Limbažu Sporta skolas jaunie basketbolisti. Komanda piecās spēlēs izcīnīja piecas uzvaras. Ar 64:61 pārspēta komanda “Tsmoki” (Baltkrie­vija), ar 57:43 Tartu komanda, ar 54:45 komanda “Rapla” (Igau­nija), ar 51:37 komanda “Honka” (Somija) un ar 63:26 – Rūjienas vienaudži. Apvienotās komandas rezultatīvākais punktu guvējs bija Cēsu Sporta skolas audzēknis Miks Zviedrāns, kura kontā 78 punkti.