Ziņas

Sabiedrība

Zemnieki izvērtē pagastu avīzītes

Rajona zemnieku apvienības valde izvērtējusi pašvaldību šī gada informatīvos izdevumus, par veiksmīgāk izveidotajiem atzīstot Mārsnēnu, Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas, Raiskuma un Līgatnes pagasta biļetenus. Apvienības izpilddirektore Dace Kalniņa pastāstīja, ka svarīgi vērtēšanas kritēriji bijuši lauksaimniecības informācijas un lauku tēmas regularitāte vietējās avīzītēs, lasāmība, izdevuma noformējums, drukāšanas kvalitāte.

Zemnieku apvienība rajona lauku pašvaldību izdevumu skati atklāja novembrī Priekuļu agrocentra telpās. Ikmēneša informatīvie izdevumi plašākas publikas vērtēšanai tika nodoti pirmo reizi. D.Kalniņa atzina, ka izstādei bijusi piekrišana. Apmeklētāji par avīzītēm izrādījuši tik lielu interesi, ka daudzi eksemplāri pazuduši un ekspozīciju nācies trīs reizes atjaunot. Beigu beigās pat izlikts uzraksts, ka avīzes nav domātas līdzņemšanai, un piedāvāts nokopēt interesējošos numurus.

Nolemts šādas skates rīkot arī turpmāk. Lai papildinātu izdevumu veidotāju zināšanas, rajona zemnieku apvienība sadarbībā ar pašvaldību savienības izdevumu “Logs” piedāvās semināru par šo tēmu.

D.Kalniņa uzsvēra izdevumu lomu gan aktuālas informācijas sniegšanā, gan iespēju iepazīstināt ar pagasta iedzīvotāju veikumu un likteņiem.