Ziņas

Sabiedrība

Zemessargus varēs piesaistīt bīstamu noziedznieku meklēšanā

Valdība šodien akceptēja grozījumus noteikumos, kas paredz zemessargu iesaistīšanos bīstamu noziedznieku meklēšanā.

Izvērtējot Zemessardzes un Valsts policijas sadarbību likumpārkāpumu novēršanā un sabiedriskās kārtības garantēšanā 2013. un 2014.gadā, ir konstatēta nepieciešamība iesaistīt zemessargus atbalsta sniegšanā Valsts policijai ne tikai pazudušu personu meklēšanā, bet arī tādu personu meklēšanā, kuras tiek turētas aizdomās par smaga vai sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu.

Latvijas reģionos Valsts policijas resursi ir ierobežoti, lai veiktu plaša mēroga neatliekamus pasākumus likumpārkāpēju meklēšanā. Valsts policija, saņemot Zemessardzes atbalstu likumpārkāpēju meklēšanā, varēs savus resursus efektīvāk izmantot tieši likumpārkāpēju meklēšanas pasākumu īstenošanai, nevis dažādu šī pasākuma nodrošināšanas funkciju izpildei. Tādējādi tiks stiprināta vispārējā sabiedriskā drošība.

Zemessardzes iesaistīšanas būtība likumpārkāpēju meklēšanā ir sniegt atbalstu Valsts policijai tikai izņēmuma gadījumos un vienīgi atbalsta funkciju īstenošanā, piemēram, patrulēšanā un evakuēto teritoriju apsardzē, nevis iesaistīties tiešu aizturēšanas specoperāciju veikšanā.

Tāpat valdība šodien akceptēja grozījumus likumā, kas paredz Valsts policijai un pašvaldības policijai, pildot kārtības uzturētāja funkciju valsts vai pašvaldību institūciju organizētajos pasākumos, piesaistīt Zemessardzi atbalsta sniegšanai sabiedriskās kārtības garantēšanā.

Pašlaik Latvijā zemessargu ir nedaudz vairāk kā 8000.

LETA