Ziņas

Sabiedrība

Zemessardzes 2.brigādes komandas piedalīsies starptautiskās sacensībās Igaunijā

Foto: Alvis Misjuns

No 3. līdz 5. novembrim Igaunijā, Surju un Sārdes pagastā, karavīri un zemessargi no Zemessardzes 2.brigādes piedalīsies starptautiskās kājnieku nodaļu sacensībās “Sookoll 2017”, ko rīko Igaunijas Zemessardzes (Kaitseliit) Pērnavas apriņķa vienība.

Latviju šajās sacensībās pārstāvēs divas komandas no Zemessardzes 27. kājnieku bataljona un Zemessardzes 19. nodrošinājuma bataljona.

Sacensību dalībnieki sacentīsies kājnieku nodaļas sastāvā: nodaļas komandieris, komandiera palīgs, granātnieks un viņa palīgs, ložmetējnieks un viņa palīgs, strēlnieks-sakarnieks, strēlnieks-sanitārs un strēlnieks-šoferis.

Sacensībās pārbaudīs kājnieku nodaļas vispārējās spējas, fiziskās īpašības, izturību un militārās zināšanas. Kontroles punktos būs jāveic uzdevumi, kuros jāpielieto kājnieku taktikas, sakaru lietošanas, medicīnas, mīnu lauka šķērsošanas, šaušanas un izlūkošanas prasmes.

Zemessardzes komandas pēdējo gadu laikā izcīnījušas godalgotas vietas starptautiskās izlūkpatruļās Itālijā, Spānijā, Lielbritānijā un Lietuvā.

Zemessardzē uzņem Latvijas Republikas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem, un vēlas dienēt Zemessardzē. Lai iestātos Zemessardzē, jāsazinās ar dzīvesvietai tuvāko Zemessardzes bataljonu. Ierodoties bataljonā, jāņem līdzi personas apliecinošs dokuments (pase vai ID karte) un iegūtās izglītības dokumentu oriģinālus.