Ziņas

Sabiedrība

Zem lietussarga var ne tikai paslēpties

Interesantāk nekā pie datora. Aicināti apskatīt lietussargus, bibliotēkas apmeklētāji Pārsla Broka, Renārs Zīrāks un Edvards Kalniņš uzreiz pameta datorus. Skolēni atzina, ka labprāt pamēģinātu izgatavot ko līdzīgu.Foto: Sarmīte Feldmane

Kā lido domas un idejas, kad kopā darbojas bērni un vecāki, var redzēt Raunas pagasta bibliotēkā. Te apskatāma bērnudārznieku un viņu vecāku veidota izstāde “Mans krāsainais rudens lietussargs”.

“Par izdomu brīnās pieaugušie un pēta, kā tādus var izgatavot. Skolēni, kuri nāk uz bibliotēku, īpaši meitenes, spriež, ka varētu izgatavot līdzīgus,” stāsta pagasta bibliotēkas vadītāja Vija Vaišļa un ir gandarīta, ka tagad bibliotēkas datorlasītavā var atvēlēt vietu izstādēm.

“Bērnudārzā top interesantas lietas, tās arī turpmāk varēs apskatīt bibliotēkā,” bilst bibliotēkas vadītāja un, būdama rokdarbniece, apbrīno vecāku un bērnu izdomu.

Bērni un vecāki, bērnudārza metodiķes Ritmas Temnovas rosināti, paspēlējās un paši izgatavoja lietussargus. No kļavu lapām, sūnām, dzijas un auduma, bērza tāss… Ielas aplis pilsētā ir tikpat apaļš kā lietussargs, un uz tā vietas pietiek ielai, mašīnām, ceļazīmēm un policijas mājai. Bērnudārznieki pavisam izgatavojuši 63 neatkārtojamus lietussargus, izstādē gan redzami tikai daži.

“Par katru lietussargu var pastāstīt stāstu, kā tas tapis, kā vecāki kopā ar bērniem vākuši materiālus. Bērni ir ļoti lepni par paveikto,” stāsta Ritma Temnova un uzsver, ka arī bērniem ir svarīgi, ka viņu darbus redz ne tikai dārziņā, bet arī bibliotēkā. “Gadā trīs četras izstādes mēs varētu sarīkot bibliotēkā un parādīt, ko darām. Vienmēr visiem bijis žēl, ka to, ko paveikuši vecāki kopā ar bērniem, neredz raunēnieši,” domās dalās bērnudārza metodiķe un pastāsta, ka pērn ģimenes rotājušas Latvijas valsts kontūru.

Bibliotēkas jaunajās telpās šogad vēl būs dekupāžas kursu dalībnieču darbu izstāde. Viņas darbojas dienas centrā “Žēlsirdība”. Gada nogalē savukārt paredzēta Tatjanas Ābeltiņas gleznu izstāde. “Bibliotēkā vietas pietiek. Interesi izrādījušas arī sievas, kuras grib kopā paadīt un ko jaunu iemācīties. Ilga Kalniņa pamācīs. Ir arī citas ieceres, jo jāizmanto tas, kas mums ir, – skaistas, plašas telpas pašā pagasta centrā,” saka Vija Vaišļa.