Ziņas

Sports

Zelts un sudrabs

Treneris un čempione. Cēsu Sporta skolas audzēkne Vineta Krūmiņa kļuva par Latvijas čempioni U16 grupā diska mešanā un par vicečempioni lodes grūšanā. Rezultāti sasniegti, pateicoties trenera Māra Urtāna padomiem. Foto: no albuma

Latvijas čempionātā vieglatlētikā U16 grupas dalībniekiem, kas notika Ventspilī, startēja arī vairāki Cēsu Sporta skolas audzēkņi un audzēknes. Jau rakstījām par panākumiem U18 un U20 grupās, kurām čempionāts notika nedēļu iepriekš. Arī U16 grupā cēsnieki izcīnījuši medaļas. Šo­reiz teicamu sniegumu rādīja trenera Māra Urtāna audzēkne Vi­neta Krūmiņa, kurai divas godalgas. Pirmajā dienā viņa stājās lodes grūšanas sektorā, kur trešajā mēģinājumā uzrādīja rezultātu 11,40 m, kas finālā deva sudraba godalgu. Sportiste izpildīja sešus labus mēģinājumus, kuri visi bija tālāki par 10,32 cm, trīs no tiem pat pārsniedza 11 metrus.

Mēdz teikt, ka otrā vieta sportistam nav patīkama, tāpēc nākamajā sacensību dienā V. Krūmiņa to ar uzviju kompensēja diska mešanā. Jau pirmajā mēģinājumā viņa raidīja disku 32,24m tālu, kļūstot par pārliecinošu līderi. Ceturtajā mēģinājumā disks lidoja vēl tālāk – 36,17 metrus, atnesot pārliecinošu uzvaru un čempiones titulu. Personisko rekordu vieglatlēte uzlaboja par apmēram 2,5 metriem. Neviena no konkurentēm tā arī nespēja pārsniegt 30 metru robežu.

Čempionātā startēja arī Megija Sir­mā, Mārtiņš Ezerkalns un Ar­tūrs Ozols.

Atgādināšu, ka pirms nedēļas divas medaļas izcīnīja M. Urtāna audzēknis Aleksandra Volkovs, kurš U20 grupā uzvarēja diska mešanā, bet lodes grūšanā uzrādīja trešo rezultātu.

Treneris audzēkņu startus vērtē atzinīgi: “Gandarījums ir milzīgs, jo redzam, ka rezultāts ir proporcionāls ieguldītajam darbam. Audzēkņi, kuri trenējas lodes grūšanā un diska mešanā, ir gatavi ziedot sevi sešas dienas nedēļā treniņiem, un redzam, ka tas dod augļus. Cerēju, ka Vineta arī lodes grūšanā svinēs uzvaru, jo viņa šogad jau grūdusi lodi tālāk par 12 metriem. Iespējams, traucēja nelabvēlīgie laika apstākļi, lai gan tie jau visiem vienādi.”

Treneris stāsta, ka jaunieši līdz U23 vecumam piekopj abas disciplīnas – lodi un disku –, lai iz­vēr­­tētu, kurā veicas labāk. Ko­pumā aizvadītajā ziemas sezonā un vasaras sezonā trenera audzēkņi jau izcīnījuši 13 medaļas, kas Cēsu Sporta skolai ir sen nebijis panākums. Progress redzams arī tiem audzēkņiem, kuri vēl nav tikuši pie godalgām, un tas esot labs stimuls turpmākam darba treniņos.

A. Volkovs un V. Krūmiņa iekļauti arī Latvijas izlasē, kas 21.jūlijā pārstāvēs valsti Baltijas čempionātā. Aleksandrs startēs diska mešanā, Vineta – abās disciplīnās. Izlases kandidāte ir arī Daido Brūvere.