Ziņas

Sports

Zelts aizceļo uz Zaubi

* Čempioni. Amatas un Līgatnes florbola turnīrā uzvarētāju kausu izcīnīja Zaubes pirmā komanda. Foto: NO ALBUMA

Līgatnes Sporta centrā aizvadīts fināla posms Amatas un Līgatnes florbola turnīrā. Kopumā piecu mēnešu garumā astoņas komandas aizvadīja piecus posmus, pēdējā notika izšķirošā vietu sadalīšana. Viens no turnīra rīkotājiem Ēriks Bauers norāda, ka pirms pēdējā posma nedaudz labākās pozīcijās atradās Zaubes florbolisti, apsteidzot tuvākos konkurentus – “Skujene” un “Līgatne” – par trim punktiem. Veiksmes gadījumā par bronzas medaļām varēja pacīnīties arī iepriekšējā posma uzvarētāji “Nītaure”.

“Sākoties turnīram, varēja just, ka visas komandas cīnās par katru punktu un uzmanīgi seko līdzi vietām kopvērtējuma tabulā. Čempiona titulu Zaubes komandai varēja atņemt tikai Skujenes vai Līgatnes florbolisti, bet ar nosacījumu, ka kāda no šīm divām komandām uzvar finālā, bet Zaubes florbolisti pēdējā posmā paliek ceturtie. Savukārt Līgatnes un Skujenes komandas nevarēja justies pilnīgi drošas par vietu trijniekā, jo veiksmes gadījumā arī nītaurieši varēja izcīnīt 3.vietu. Tā notiktu, ja viņi uzvarētu posmā, bet Līgatnes vai Skujenes komanda paliktu ārpus labāko četrinieka,” skaidro Ē. Bauers.

Grupu turnīra spēlēs pirmajā vietā ierindojās Zaube, kura, pateicoties labākai zaudēto vārtu attiecībai, apsteidza Līgatni. Spēlē par atlikušo vietu play off Nītaurei izdevās pārspēt Skujeni ar 4:1. Šis rezultāts deva zināmas cerības Nītaures komandai, taču skujenieši tam neļāva notikt, izšķirošajā spēlē ar 5:2 pārspējot Krimuldas komandu un iekļūstot izslēgšanas spēlēs.

Izslēgšanas turnīrā pārsteigumi nenotika. “Līgatne” ar 2:0 uzvarēja “Skujeni”, bet “Zaube” ar 3:0 pārspēja “Nītauri”. Spēlē par 3.vietu “Skujene” revanšējās “Nītaurei” par zaudējumu grupu spēlēs, izcīnot pārliecinošu uzvaru 5:0. Finālā Līgatnes komanda pārspēja Zaubes florbolistus, taču šī bija tikai mierinājuma uzvara, jo pēc kopvērtējuma punktiem par čempioniem otro gadu pēc kārtas kļuva Zaubes florbolisti.

Noslēguma tabula rāda, ka “Zaube-1” turnīrā ieguva 34 punktus, “Līgatne” – 32, “Skujene” – 30, bet tālākajās vietās: “Nītaure” – 25, “Krimulda” – 17, “Zaube-2” – 12, “More” – 11, “Līgatne-2” – 4 punkti.

Par čempionāta rezultatīvāko spēlētāju kļuva uzbrucējs Armands Maksīmovs (Zaube), kurš tika iekļauts arī turnīra simboliskajā izlasē. Tajā arī vārtsargs Guntis Knēts (Zaube); uzbrucēji – Mārtiņš Vējkrīgers (Skujene), Verners Rudens (Nītaure); aizsargi – Mārtiņš Ervīns Brants (Zaube), Dāvis Pocēvičs (Līgatne).

Zaubes, Līgatnes un Skujenes florbolisti saņēma arī turnīra “Lielo balvu” – iespēju 8. aprīlī doties uz Latvijas čempionāta florbolā finālspēlēm “Arēnā Rīga”.