Ziņas

Sports

Zelta, sudraba un bronzas mirdzumā

Medaļnieki. Treneris Māris Urtāns kopā ar saviem audzēkņiem – medaļniekiem diska mešanā Vinetu Krūmiņu, Aleksandru Volkovu un Artūru Ozolu.Foto: no albuma

Cēsu novada atlēti arpanākumiem startēja Latvijas čempionātā vieglatlētikā pieaugušajiem. Gandrīz visi sacensībām pieteiktie kāpa uz goda pjedestāla, tiekot pie visa kaluma godalgām. Kopumā izcīnītas septiņas medaļas.

Lodes grūšanas un diska mešanas sektoros savas spējas apliecināja Māra Urtāna audzēkņi. Vispārliecinošāk tas izdevās diska mešanā vīriešiem, kur cēsnieki aizņēma goda pjedestāla abus augstākos pakāpienus.

Savu favorīta statusu apliecināja Aleksandrs Volkovs, kuram jebkurš no pieciem ieskaitītajiem mēģinājumiem būtu devis čempiona titulu. Sportists aizvadīja atzīstamu metienu sēriju. Pirmajā disks piezemējās pie 49,78 m atzīmes, četri nākamie lidoja tālāk par 50 metriem. Tālākais metiens 54,23m, un A. Volkovam čempiona tituls. Šī Aleksandram ir veiksmīga sezona, visi labākie rezultāti sasniegti šajā vasarā.

Otrajā vietā viņa kluba biedrs Artūrs Ozols, jaunākais no visiem diska metējiem. Sudraba medaļu atnesa 45,71m tāls raidījums, kas ir viņa personīgais rekords. Ceturtajā vietā Ralfs Gauja (42,21m).
Sievietēm šajā disciplīnā Vineta Krūmiņa izcīnīja sudraba godalgu (44,63m).

Lodes grūšanā vīriešiem sektorā devās vien trīs lodes grūdēji, jo vairākus potenciālos dalībniekus bija pārsteigušas traumas. R. Gauja visos četros ieskaitītajos mēģinājumos lodi raidīja tālāk par 15 metriem, pēdējā uzstādot labāko rezultātu 15,64 m un izcīnot čempiona titulu. Ne­vienam no sāncenšiem 15 m robežu neizdevās pārvarēt.    Inte­resanti, ka pagājušajā ziemā čempionātā telpās ar identisku rezultātu (15,64m) E. Gauja ierindojās trešajā vietā.

Lodes grūšanā sievietēm sudraba godalga Luīzei Geistardei (13,16 m).

Treneris M. Urtāns, jautāts, vai tagad vieglatlētiem tiks iedots kāds atelpas brīdis, norāda, ka vēl nedēļu ir jāpaciešas, jo A. Vol­kovs, A. Ozols, V. Krūmiņa un R. Gauja iekļauti Latvijas izlasē Prezidenta balvas izcīņā, kas šīs nedēļas nogalē norisināsies Valmierā, bet L. Geistardei vēl starti Eiropas U20 čempionātā Izraēlā.

Savējo startus Latvijas čempionātā treneris vērtē labi, piebilstot, ka vienmēr jau var labāk: “Vinetai īsti nesanāca, disks bieži lidoja tīklā, ja būtu trāpījusi, iespējams, būtu cerētais zelts, jo treniņi rādīja, ka var mest tālu. Luīzei otrā vieta bija prognozēta, tiesa, ar nedaudz labāku rezultātu, bet sacensību satraukums laikam ņēma virsroku. Tas, ka Aleksandrs uzvarēs, bija skaidrs, atklāts bija jautājums – ar kādu rezultātu. Bet Artūrs izdarīja to, kāds bija trenera uzstādījums – izcīnīt otro vietu un iekļūt pieaugušo izlasē. Arī Ralfam labs rezultāts, tāpēc var teikt, ka plāns izpildīts!”

Treneris uzteic Aleksandra un Artūra progresu šajā vasarā, kad savi rezultāti uzlaboti par vairākiem metriem. A. Ozols arvien labāk sevi parāda arī pieaugušo grupā, lai gan ir U20 grupas jaunietis.

Ar startu Latvijas čempionātā vasaras sacensību sezonu noslēdza arī sporta kluba “Ašais” skrējējs Roberts Glazers (treneris Austris Āboliņš), izcīnot divas bronzas godalgas. Pirmajā dienā viņš stājās uz starta 1500 m. Lai arī sasniegts otrs labākais karjeras rezultāts šajā distancē, pats sportists gan atzina, ka šoreiz skrējienu nav varējis izbaudīt, kā ierasts, un pirmo reizi neesot varējis sagaidīt finišu, kuru sasniedza, esot trešajā vietā. Nerau­goties uz šīm sajūtām, tika nolemts otrajā dienā startēt 800 m distancē, un arī šajā skrējienā bronza, un arī šoreiz uzrādīts otrs labākais karjeras rezultāts.