Ziņas

Sports

Žanete Gedra turpina pārliecinoši

Siguldā pirmo reizi Latvijā aizvadīts Starptautiskās slēpošanas federācijas sacensības kalnu slēpošanā, ko rīko Latvijas Slēpošanas savienība. Šis bija arī otrais no trim Baltijas kausa posmiem.

Elites grupā sportisti abas dienas sacentās slalomā, bet jaunieši – gigantā. Labi sevi parādīja Cēsu puses kalnu slēpotāji, kuri pārstāv komandu “SSS/ SK Ziemeļpols”.

Žaks Gedra, kurš šogad startē kopā ar pieaugušajiem, apliecināja, ka var konkurēt arī šajā līmenī. Pirmajā braucienā viņš uzrādīja trešo labāko laiku, otrajā bija otrais, kas ļāva ieņemt otro vietu arī abu braucienu kopvērtējumā. Jāatzīmē, ka cēsnieks Matiass Jansons ieņēma 16.vietu. Otrajā dienā gan tik labi cēsniekiem neveicās, jo Žaks izstājās jau pirmajā braucienā, bet M. Jansons nefinišēja.

Labu sniegumu rādīja jaunieši. U16 grupā pārliecinošas uzvaras abās dienas izcīnīja Žanete Gedra, kura bija ātrākā arī visos braucienos. Jāatgādina, ka viņas kontā jau divas uzvaras Baltijas kausa izcīņas pirmajā posmā.

U14 grupā Karlīna Lāce abas dienas ieņēma septīto vietu. U12 grupā Dārta Stepiņa pirmajā dienā izstājās pirmajā braucienā, bet otrajā dienā izcīnīja otro vietu.

Zēniem U14 grupā abas dienas uz goda pjedestāla kāpa Edgars Žurevskis. Pirmajā dienā viņš pirmajā braucienā finišēja trešais, otrajā uzrādīja labāko rezultātu, taču pirmajā bija zaudēts pārāk daudz, tāpēc trešā vieta arī divu braucienu summā. Otrajā sacensību dienā viņš bija ātrākais abos braucienos, kāpjot uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

Šīs nedēļas nogalē Siguldā notiks Latvijas kausa izcīņas 2.posms, bet Baltijas kausa izcīņas trešais posms risināsies Somijā marta vidū.

Jānis Gabrāns