Ziņas

Kriminālziņas

Zālīti audzē un tirgo

Aptuveni mēneša laikā vietējai kriminālpolicijai vismaz četras reizes nācies konstatēt nelikumīgas darbības ar aizliegtajām vielām – tablešu tirgošanu, marihuānas glabāšanu, kā arī tās audzēšanu.
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes (VP VRP) Cēsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka vietnieks Guntis Gailis “Druvai” atzina – pēdējā mēneša dažādie pārkāpumi atklāti gan mērķtiecīgas izmeklēšanas rezultātā, gan arī nejauši.

Jūnija pirmajā pusē Cēsīs sekmīgi noslēgušās divas plānotas aizturēšanas epizodes. Vienā no gadījumiem pieķertas divas personas, pie kurām atrasti aptuveni 80 grami marihuānas, savukārt citudien aizturētas trīs personas par aizliegto vielu realizēšanu organizētā grupā. Likumpārkāpēji aizturēti tirgošanas brīdī, un pie viņiem atrastas 35 tā sauktās ekstazī (MDMA) tabletes un septiņi grami marihuānas.

Policijas rīcībā nonākusi informācija, ka, iespējams, Līgatnes pagastā kādā dzīvojamajā mājā tiek audzēta marihuāna. Likumsargi devās uz norādīto daudzdzīvokļu namu pārbaudīt, un teiktais apstiprinājās. Tiesa, uz balkona labi redzamajā vietā bija tikai viens kaņepes stāds. Tomēr, kā atgādina Cēsu iecirkņa amatpersona, “pat ar vienu stādu pietiek, lai iestātos kriminālatbildība”. Krimināllikuma 256.pants par narkotiskās vai psihotropās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu paredz iespēju piemērot naudas sodu, piespiedu darbu, īslaicīgu brīvības atņemšanu vai pat brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem. Par tādu pašu pārkāpumu, tikai lielās platībās vai organizētā grupā, brīvības atņemšanas sods var sasniegt pat piecus gadus, turklāt iespējama arī mantas konfiskācija.

Savukārt aizvadītajā svētdienā policijas patruļa, uzraugot satiksmi, Veselavas pagastā uz autoceļa Cēsis – Vecpiebalga – Madona apturējusi kādu transportlīdzekli. Automašīnā atrasti aptuveni simts grami marihuānas. Abi jaunieši aizturēti un sākta izmeklēšana.