Ziņas

Sabiedrība

Zālienu labiekārtošana un uzturēšana – vajadzīga un pieprasīta

Darba pilnas rokas. Arnis Melbārdis gatavojas vertikulēt Cēsu Valsts ģimnāzijas futbola laukuma zālienu.Foto: Marta Martinsone - Kaša

Vērojot tendences sabiedrībā, uzņēmējs Arnis Melbārdis saskata jaunas biznesa idejas, kuras pats arī realizē. Viņa uzņēmums SIA “Ladgro”, kurā izgatavo un uzstāda siltumnīcas, atradis jaunu darbības veidu – zālienu uzturēšana futbola un golfa laukumos, kā arī citu zālienu kopšanu. Idejas au­tors ir pats Arnis. Būdams Cēsu Golfa kluba biedrs un azartisks golfa spēlētājs, viņš sapratis, cik no­zīmīgs sportā ir labi kopts zāliens: “Atceros, ka toreiz, kad tika izveidots Cēsu Golfa klubs, spēlētāju bija samērā daudz. Tomēr, tā kā golfa laukums ir gana specifisks un lai spēlēt varētu droši un pareizi, tas atbilstoši jāiekopj un pēc tam arī jāuztur. Apstākļi bija sakrituši tā, ka kolēģis nodarbojas ar golfa laukumu būvniecību visā pasaulē, tādēļ uzreiz zināju, kur vērsties pēc padoma un atbildēm uz jautājumiem par golfa laukuma ierīkošanu un kopšanu. Kad golfa laukums bija iekārtots, cilvēki, nākot spēlēt, saprata, kā tas atšķiras no mums ierastā zāliena, un sāka izrādīt interesi par to, kā šādu zālienu iespējams dabūt,” stāsta Ar­nis un piebilst, ka tā soli pa solim kopā ar kolēģiem pakalpojumus sākuši piedāvāt arvien lielākam cilvēku lokam.

“Mēs piedāvājam pakalpojumus, lai uzlabotu zāles augšanas apstākļus,” turpina stāstīt Arnis, uz­sverot, ka svarīgi ir radīt tādus nosacījumus, lai zāle labi augtu. Nodarbojoties ar šo uzņēmējdarbību otro gadu, Arnis ir sapratis, ka šis pakalpojums ir vajadzīgs. Uzņēmējs stāsta, ka nepieciešamību kopt zālienu sapratusi Cēsu pašvaldība un Cēsu Valsts ģimnāzijas vadība. “Ladagro” uzticētas rū­pes par pagaidām vienīgo vietu Cēsīs, kur var rīkot futbola spēles, – Cēsu Valsts ģimnāzijas futbola laukumu. Tā slodze šobrīd ir ļoti lie­la, tam nepieciešama pareiza uzturēšana, ko nodrošināt uzņēmies A. Melbārdis: “Mēs futbola laukumu padarām ne tikai vizuāli pievilcīgāku, bet arī drošāku, jo, skrienot pa zāli, risks paslīdēt un nokrist ir daudz mazāks, nekā skrie­not pa dubļiem.” Arnis stāsta, ka Cēsu Valsts ģimnāzijas futbola laukums pilnībā tikšot sakopts līdz Jāņiem, tomēr iekopšanas darbi netraucēs treniņiem. “Darbs jāiegulda liels. Protams, lai būtu labs rezultāts, un tāds tas noteikti arī būs, ir vajadzīgs laiks,” saka uzņēmuma vadītājs.

Arnis un kolēģi ar speciālas tehnikas palīdzību ne tikai palīdz atbrīvot zālienu no vecās zāles un sūnas, bet arī iesēj speciālo zālienu zāli un pēc tam par to rūpējas. “Mēs esam priecīgi, ja cilvēki mums rūpes par zālienu uztic arī pēc tam, kad tas ir iesēts. Protams, aprūpēt zāli var jebkurš, var pļaut ar parasto zāles pļāvēju, tomēr tad futbola laukums izskatīsies pēc pavisam parasta zāliena. Mēs zāli pļaujam ar speciālo futbola laukumu zāles pļāvēju, kas izveido nepieciešamās līnijas,” skaidro Ar­nis.

Uzņēmējs atzīst, ka uzsākt jaunu biznesu veidu vienmēr ir riskanti, jo nekad nevar būt pilnīga pārliecība, ka cilvēkiem konkrēto pakalpojumu vajadzēs. Tomēr šo divu gadu laikā Arnis ir novērojis, ka Cēsīs aizvien vairāk cilvēku vēlas sportot, aktīvi pavadīt brīvo laiku, līdz ar to kļūst arī lielāka vajadzība pēc sporta laukumiem: “Man par to ir ļoti liels prieks. Jaunieši nesēž mājās pie planšetēm, bet dodas svaigā gaisā, sporto. Šobrīd Cēsīs ir tikai divi sporta laukumi, kuros var aktīvi sportot, turklāt viens šobrīd nav pieejams. Pilsētai ir jānodrošina vietas, kur jebkurš cilvēks varētu sportot. Savukārt mēs labprāt rūpētos, lai šīs vietas vienmēr būtu atbilstošā kārtībā.”

Arnis ārpus darba ir aktīvs golfa spēlētājs, kurš par šī sporta veida ienākšanu savā dzīvē ir ļoti priecīgs: “Citur pasaulē golfa laukumi ir pavisam ierasta lieta, to ir arvien vairāk. Ceru, ka arī Latvijā golfs kļūs iecienītāks. Mēs ar jauno Cēsu golfa laukumu, kurš būs pretī Pils parkam, cilvēkiem parādīsim, kas tad īsti šis ir par sporta veidu. Nav obligāti jānodarbojas profesionālā līmenī. Šis var būt arī lielisks ģimenes brīvdienu pavadīšanas veids, jo interesants liksies visiem ģimenes locek­ļiem.”