Ziņas

Uzņēmējdarbība

ZAAO sniegs atbalstu Moldovas atkritumu apsaimniekošanas modernizācijai

SIA “ZAAO” (ZAAO) valdes priekšsēdētājs Aivars Sirmais un Moldovas Reģionālās attīstības un būvlietu ministrijas Ziemeļu reģiona attīstības aģentūras direktors Ions Bodrugs ir noslēguši sadarbības līgumu par ZAAO atbalstu Moldovas atkritumu apsaimniekošanas sistēmas modernizācijā.

Kā aģentūru LETA informēja ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Leimane, vienošanās paredz abu pušu sadarbību turpmākajos 10 gados, lai veiksmīgi ieviestu Eiropas Savienības direktīvas atkritumu apsaimniekošanas jomā Moldovas Ziemeļu reģionā, modernizējot esošo sistēmu. Ir paredzēts Moldovas konkrētā reģiona atkritumu apsaimniekošanā ieviest labākās pieejamās tehnoloģijas, kā arī attīstīt kopīgus projektus, piesaistot ārējo finansējumu.

Līguma parakstīšanas pasākumā, klātesot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Reģionālās politikas departamenta direktora vietniecei Jevgēnijai Butņickai, Moldovas reģionālās attīstības un būvlietu ministra vietnieks Ions Stratulats atzina, ka pašvaldību uzņēmumam ZAAO ir kompleksa pieredze sadzīves atkritumu apsaimniekošanas sistēmas uzturēšanā, kuru viņš saskata par piemēru Moldovas Ziemeļu reģiona atkritumu apsaimniekošanas sistēmas pilnveidei.

“Savos 17 darbības gados pakalpojumus aizvien esam attīstījuši, piedāvājot klientiem maksimāli ērtu un modernu atkritumu apsaimniekošanu. Labprāt dalīsimies pieredzē un zināšanās ar Moldovas pārstāvjiem,” atklājis ZAAO valdes priekšsēdētājs.

ZAAO ir pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums, kas nodrošina atkritumu savākšanu, šķirošanu, uzglabāšanu, apstrādi, pārvadāšanu, apglabāšanu un sabiedrības izglītošanas aktivitātes Ziemeļvidzemē, kā arī dažās Pierīgas un Malienas reģiona pašvaldībās.

LETA