Ziņas

Sabiedrība

“Wenden” jau 30 gadu

Jāskan! Cēsu kora “Wenden” dziedātāji šonedēļ tikās vairākos mēģinājumos, lai klausītājus priecētu kolektīva jubilejas svinīgajā notikumā.Foto: Marta Martinsone-Kaša

Cēsu koris “Wenden” vienmēr pratis pārsteigt. Sestdien kolektīvs svinēs 30 darbības gadu jubileju un ikvienu aicina uz īpašu “Notikumu “Rotājas saulīte sudraba kalnā””.

Notikums neapšaubāmi ir arī tas, ka koris strādā jau trīs gadu desmitus. “Wenden” diriģente Marika Slotina – Brante sauc par savu sirds kori. “Kolektīvā vispār valda mīlestības enerģija. Mīlestība uz dziesmu, kopā būšanu, kad mēģinājumos izejam cauri tehniskajām lietām, kad sākam muzicēt, tas ir brīnumains mirklis,” par kori saka vadītāja. Marika pati ir azartiska, ar lielām darba spējām, ideju viņai nekad netrūkst. Pati nespēj nosēdēt malā un arī pārējos rauj līdzi. Un vendenieši ļaujas. “Un kopā rodas jaunas idejas, izaicinājumi. Jubilejā latviešiem zināmās spēka dziesmas izpildīsim citādāk, ne pierastā veidā. Kaut vai tautas dziesmas “Bēdu manu lielu bēdu” Valtera Kaminska apdare skanēs džambu, jango bungu pavadījumā. Tās ir citas emocijas, cita enerģija un arī cita pieredze,” pārdomās dalās diriģente un atgādina, ka “Wenden” aicina uz “Notikumu”. Tas būs Notikums katram pašam ar sevi. Gan koris, gan klausītāji dosimies ceļojumā katrs pie sevis, apzinoties sevi kā pasaules daļu, pilnveidojoties, augot, tad nāks gaisma, saules un mīlestības enerģija. Izprotot, par ko katra dziesma vēsta, mēs maināmies. Dziedāsim mēs, līdzi dziedāt varēs skatītāji,” saka diriģente.

Kora prezidents Jānis Lūkins atgādina, ka “Wenden” – tā ir vienotība, enerģija, neatlaidība, degsme, ekstravagance un noslēpums. Kad tas viss kopā, tad dziesmas skan un priecē klausītājus. “Mums vienmēr izdodas sasniegt mērķi. Pa vidu, protams, ir šaubas, vai ambīcijas nav par lielām. Labs piemērs bija Eiropas koru olimpiāde. Pieteicos, lai varētu braukt pēc pieredzes, jo sapratu konkurenci. Mēs ieguvām sudraba diplomu,” ar prieku stāsta diriģente.

Bet Jānis Lūkins atgādina, ka “Wenden” ļoti daudz strādā. Gadā 200 stundu tiek pavadītas vien mēģinājumos, kur nu vēl koncerti, izbraukumi. Piecos gados koris uzstājies 300 reižu. “Katru gadu jāieliek aizvien vairāk darba, lai varētu turēties līmenī un izdarīt to, kas iecerēts. Koristos ir azarts sasniegt rezultātu,” saka Jānis Lūkins un uzsver, ka gan koristi, gan diriģente, gan kormeistare Monta Salmiņa, kura strādā otro sezonu, zina, ka “Wenden” ir kolektīvs, kas visu spēj. Arī būt un aicināt Notikumā.