Ziņas

Sabiedrība

Vidzemes plānošanas reģions sekmē sadarbības stiprināšanu starp Latviju un Gruziju

Viesi no Gruzijas iepazīst Vidzemi. Foto: no labuma

Eiropas Vietējās solidaritātes dienu ietvaros šomēnes Vidzemes plānošanas reģionā (VPR) viesojās Imeretijas reģiona (Gruzija) vadība. Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) organizētajā pasākumā viesi apmeklēja Valmieru un Cēsu, Pārgaujas un Raunas novadus, portālu eDruva informēja Administrācijas vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā Guna Kalniņa-Priede.

Pēc viņas sniegtās informācijas, Valmierā Gruzijas delegācija – Imeretijas reģiona gubernatora vietnieks Josebs Kakaleišvili (Ioseb Khakhaleishvili) un vicegubernatori Pāta Nadiradze (Paata Nadiradze) un Giorgi Čigvarija (Giorgi Tchigvaria) – iepazinās ar Vidzemes Augstskolu un pārrunāja abu valstu augstākās izglītības iestāžu sadarbības iespējas. Tika apskatītas arī Cēsis, savukārt Pārgaujas un Raunas novados viesi apmeklēja vietējās skolas un tikās arī ar vietējiem uzņēmējiem, nevalstisko organizāciju dalībniekiem un politiķiem.

Straupes pamatskolas un Stalbes vidusskolas skolēni piedalījās zīmēšanas konkursā, kura tēma bija Gruzija. Kopā tika iesniegti 120 darbi, bet astoņi saņēma LPS sarūpētās balvas un negaidītu uzaicinājumu apmeklēt Imeretijas reģionu Gruzijā. Lidojuma izmaksas apmaksās Pārgaujas novada pašvaldība, bet uzturēšanās izdevumus Gruzijā – Imeretijas reģions.

“VPR dalība Eiropas Vietējās solidaritātes dienu aktivitātēs ir noderīga gan mums, gan mūsu viesiem. Šādi pasākumi paver jaunas sadarbības iespējas uzņēmējiem un izglītības iestāžu darbiniekiem. Ceram, ka šīs iespējas tiks pārvērstas reālā sadarbībā un labumā abu reģionu pārstāvjiem”, pēc Imeretijas reģiona vadības vizītes atzina VPR administrācijas vadītāja Guna Kalniņa-Priede.

VPR un Imeretijas reģions šī gada maijā parakstīja nodomu protokolu par sadarbību, un LPS organizētais pasākums palīdzēja stiprināt sadarbības saites starp abiem reģioniem un valstīm. Jāpiebilst, ka Gruzija ir viena no prioritārajām valstīm Latvijas attīstības sadarbības politikas 2016.-2020. gadam ietvaros.

Eiropas Vietējās solidaritātes dienas ir Eiropas līmeņa iniciatīva ar mērķi atbalstīt un veicināt vietējo un reģionālo pašvaldību sadarbību dažādās Eiropas valstīs. Šogad divu nedēļu laikā tematiskie pasākumi notika septiņos reģionos visā Eiropā. Eiropas Vietējās solidaritātes dienu pasākumi notiek Eiropas Komisijas līdzfinansēta projekta ietvaros.