Ziņas

Sabiedrība

VUGD palīdzība bijusi nepieciešama Zilākalnā un Bilskas pagastā

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) valstī kopumā saņēma 39 izsaukumus – 16 uz ugunsgrēku dzēšanu un 21 uz glābšanas darbiem, bet divi no izsaukumiem bija maldinājumi. VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa portālu eDruva informē, ka Vidzemē VUGD saņēma piecus izsaukumus, no tiem divi bijuši uz ugunsgrēku dzēšanu, bet trīs uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 21.38  izsaukums tika saņemts uz Zilokalnu, Kocēnu novada Zilākalna pagastā, kur dega vienstāvu dārza mājiņa 24m² lielā platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 0.29.

Pirms pusnakts, plkst. 23.24, tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Bilskas pagastu, kur uz autoceļa Rīga – Veclaicene uz ceļa braucamās daļas bija izkrituši baļķi. Glābēji baļķus novēla no ceļa un sakārtoja ceļa braucamo daļu. Darbi tika pabeigti plkst. 23.54.

S. Vējiņa informē, ka VUGD apkopotā statistika par ugunsgrēkiem dzīvojamās ēkās liecina, ka lielākā daļa ugunsgrēkos bojāgājušo miruši nevis no apdegumiem, bet gan no saindēšanās ar toksiskiem produktiem, kas rodas, sadegot mājoklī esošajiem sadzīves priekšmetiem un mēbelēm. Vistraģiskākie ugunsgrēki notiek naktī, kad cilvēki guļ un nepamana ugunsgrēka izcelšanos, tāpēc lielākā daļa bojāgājušo nosmakuši dūmos vai sadeguši savās guļamistabās. Pasaules prakse rāda, ka ugunsgrēka autonomo detektoru jeb dūmu detektoru pielietošana ir efektīvs risinājums, kas, savlaicīgi signalizējot par sadūmojumu telpā, ļauj cilvēkiem izglābties, un līdz ar to samazina ugunsgrēkos cietušo un bojā gājuši skaitu. VUGD atkārtoti aicina iedzīvotājus iegādāties un savos mājokļos uzstādīt ugunsgrēku autonomos detektorus. Saskaņā ar jaunajiem ugunsdrošības noteikumiem, kuri stājās spēkā šī gada 1.septembrī, dūmu detektori ir jāuzstāda visos mājokļos līdz 2020. gada 1.janvārim.